Питання особистого голосування залежить не від системи голосування, а від совісті кожного парламентаря.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказала народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко.
Коментуючи заяви опозиціонерів щодо обов'язкового введення сенсорної кнопки у Верховній Раді задля забезпечення персонального голосування народними депутатами, вона наголосила:
"Сенсорна кнопка — це взагалі окрема історія. Вона пов'язана, перш за все, з тим, що пан Яценюк, який свого часу і займався цією так званою сенсорною кнопкою (коли обіймав посаду голови Верховної Ради. - ред.), фактично вчинив посадовий злочин. Та операція із введення сенсорної кнопки була профінансована з грошей, які він одноосібно перекинув з однієї статті на іншу".
Бондаренко додала: "Тому він (Яценюк) так кричить на кожній трибуні і на кожному прес-поінті про те, що цю кнопку терміново потрібно вводити, щоби легітимізувати свої фінансові оборудки".
Саме тому, на переконання нардепа, тему щодо введення сенсорної кнопки опозиція підніматиме і надалі.
"Ця його (Яценюка) тема буде з дня на день повторюватися, щоби не допустити у подальшому покарання за фінансове порушення, яке він допустив на багато мільйонів. Бо ця система була дорогою, а документально, законодавчо парламент не підтвердив ці гроші, які було виділено. Тобто, він їх виділив одноосібно, своїм власним підписом. А у нас поки що законодавство про фінансову дисципліну не скасовано. Тому у будь-який момент пан Яценюк може поплатися за свою фінансову нерозбірливість і недбалість. Дай Бог, щоби він з цього не мав ще й якогось особистого інтересу", - зауважила політик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У КПУ побачили, як опозиція намагається зірвати роботу парламенту
Вона підкреслила, що питання особистого голосування, перш за все, залежить від моральності кожного окремого народного депутата.
"Багато можна обговорювати різноманітних систем, але питання залишається одне — чи готовий окремо взятий депутат голосувати персонально, - підкреслила Бондаренко. - Я готова, і більша частина моїх колег готова. Однак є й ті, які не готові. Та це питання совісті. На жаль, совість дуже важко вкладається в рамки будь-яких заборон та законів. Той, хто не налаштований ходити до парламенту, той, скоріш за все, і не буде туди ходити. При чому такі люди є не тільки у парламентській більшості, вони є і в опозиції".
Нагадаємо, що лідер фракції УДАР Віталій Кличко наголосив, що якщо на наступній парламентській сесії не буде введено сенсорну кнопку, опозиція оголосить спікеру недовіру.
Коментарі
61