У Польщі станом на кінець грудня 2022 року проживає 2,3 мільйона громадян України, понад 950 тисяч з яких є біженцями. Такі дані демонструє база даних PESEL - польських ідентифікаційних кодів, що надаються полякам та громадянам інших країн.
Загалом, у грудні кількість біженців з України в Польщі виявилася на 400 тисяч меншою, ніж влітку 2022 року, розповів заступник голови Польського фонду розвитку (PFR) Бартош Марчук у Twitter.
За його словами, понад 90% українців-біженців у Польщі - це жінки та діти. Їхня кількість зараз становить 2,5% від населення Польщі, найбільше українських біженців проживає в Нижньосілезькому (Вроцлав) та Мазовецькому (Варшава) воєводствах. Українці активно шукають роботу, вбудовуються в життя країни, від їхнього перебування в Польщі плюсів значно більше, ніж мінусів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі не виплачуватимуть фіндопомогу біженцям з України – про яку йдеться
320 тис. з 450 тис.працездатних біженців-українців вже працевлаштувалися в Польщі та працюють - це близько 70% від загальної кількості. При цьому, якщо у 2022 році баланс витрат і доходів Польщі від українців виявився негативним - мінус 1,45 млрд злотих (приблизно $330 млн), то у 2023 році передбачається, що цей баланс буде позитивним - плюс 1,1 млрд злотих ($250 млн).
"Можна оцінювати, що у 2022 році з самих податків і соціальних відрахувань до бюджету надійшло близько 4 млрд злотих ($900 млн), а у 2023 році потрапить близько 6 млрд злотих (понад $1,3 млрд)" - зазначив Марчук.
З початку повномасштабного російського вторгнення Україну покинули понад 6,8 млн осіб. Європейські країни надають нашим громадянам тимчасові притулки та виплати, які можуть допомогти, поки вони не повернуться додому або не знайдуть джерела доходу в новій країні.
За цим посиланням – актуальна інформація про те, яку допомогу надають в країнах, де знайшли притулок найбільше наших громадян і що слід знати переселенцям.
Коментарі