Україна отримала значну кількість військової допомоги від союзників і країн-партнерів.
Тепер Збройні сили України терміново потребують важкого озброєння, зокрема реактивних систем залпового вогню, бойових літаків і засобів протиповітряної оборони, заявив 9 червня міністр оборони Олексій Резніков у Facebook.
"Без важкої бронетехніки неможливий ефективний контрнаступ. Слід враховувати, що радянська техніка переважно є застарілою і потребує приведення до бойового стану. А від партнерів ми поки отримуємо достатньо легку броню, не завжди зі зброєю", - ідеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр оборони показав футболку з символом перемоги над росіянами
Цілі Міноборони наступні:
- отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них;
- забезпечити повне заміщення деяких існуючих калібрів радянського зразка (гармати зношені, снаряди не виробляються або їх дуже мало) на платформи, які поширені в країнах НАТО і забезпечені боєприпасами;
- домовитися з партнерами про перехід до постачання не у вигляді окремих платформ, а у вигляді цілісних підрозділів, що відразу готові до виконання бойових завдань;
- залучити сотні одиниць важкої бронетехніки;
- отримати бойові літаки та засоби ППО/ПРО для захисту українського неба.
Німеччина не поспішає відновлювати постачання зброї в Україну, попри обіцянку канцлера Олафа Шольца передати артилерію та системи протиповітряної оборони. Постачання зброї від Німеччини гальмується вже кілька тижнів. За цей період до списку були додані тільки запчастини. Жодних доповнень до рішення щодо постачання зброї в останні дні не надходило.
Проте канцлер Шольц у вівторок, 7 червня, публічно заявив про те, що Німеччина нібито є "одним з найважливіших військових союзників" України та постачає велику кількість озброєння.
Коментарі
1