![У Human Rights Watch незадоволені судами України, ставленням до біженців та насиллям у міліції](https://static.gazeta.ua/img/cache/preview/419/419249_w_300.jpg?v=0)
Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch зазначає падіння довіри до судів в Україні через судові процеси щодо вищих колишніх чиновників, зокрема і щодо колишнього прем'єр-міністра, лідера партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко, у 2011 році.
Про це йдеться у доповіді організації за 2011 рік.
"Обвинувальний вирок екс-прем'єру Юлії Тимошенко, а також арешти і суди щодо інших колишніх урядовців підривали довіру до незалежності суду", - сказано в доповіді.
При цьому підкреслюється, що, незважаючи на вираз стурбованості у зв'язку з кримінальним переслідуванням опозиційних лідерів, США продовжували надавати Україні економічну допомогу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські прикордонники та міліція б'ють і принижують мігрантів
Організація зазначила, що зростання цін на нафту і відмова України від вступу до митного союзу привели до посилення напруженості з Росією.
Крім того, на думку Human Rights Watch, в 2011 році українські ЗМІ стикалися зі зростаючим тиском з боку влади, корупція залишалася поширеним явищем у державному та приватному секторі.
У доповіді висловлена ??стурбованість у зв'язку з порушеннями прав мігрантів та шукачів притулку, незважаючи на ухвалення закону про біженців. Згідно з доповіддю, в Україні зберігається тенденція до упередженого ставлення правоохоронців до злочинів на грунті ненависті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правозахисники назвали Україну найвільнішою країною СНД
В області права на здоров'я спостерігалися різноспрямована практика уряду в частині профілактики ВІЛ / СНІДу та незадовільна ситуація із забезпеченням доступності паліативної допомоги.
Серед позитивних моментів організація зазначила, що в 2011 році в Україні було ухвалено реформи в інтересах зближення з Європейським Союзом і нові закони про доступ до інформації та захисту біженців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович правозахисникам: "Критикувати за жорсткі рішення не можна"
Нагадаємо, в 2010 році Human Rights Watch зазначала погіршення ситуації зі свободою ЗМІ в Україні, а також погіршення ситуації із забезпеченням свобод у цілому.
Коментарі
1