Ексклюзиви
Понеділок, 14 квітня 2014 21:10

"У Донецьку начальники СБУ і міліції не пукнуть без санкції Ахметова" - журналіст

"У Донецьку начальники СБУ і міліції не пукнуть без санкції Ахметова" - журналіст
Артем Фурманюк Фото: tyzhden.ua

Донецький журналіст Артем Фурманюк вважає, що Донбас вже втрачений для України.

"Ще три тижні тому я казав, що в України відберуть Донбас, що ховати Захарченка, Януковича і Пшонку ще рано, але у відповідь усі крутили пальцем біля скроні. І ось ми бачимо, як нова влада загралася в переговори з донецькими. З самого моменту призначення Тарути на посаду губернатора і призначення на посади силовиків людей підконтрольних Ахметову - було ясно, що влада в Києві так і не зрозуміла, з ким має справу", - сказав він у коментарі Gazeta.ua.

За його словами, у Донецьку начальники СБУ і міліції "не пукнуть без санкції Ахметова".

"І Сергій Тарута - не та людина, яка піде усупереч ахметівській волі. Донецькі силовики давно чекали російські війська. І те, що вони зрадники, мають сепаратистські настрої - було відомо спочатку і чекати від них іншої картини було безглузде. Так само як і чекати, що Ахметов тут наведе якийсь лад. У Ахметівських грошей і так все у повному порядку. Раби Ахметова працюють, підприємства Ахметова не захоплюють", - зазначив журналіст.

Він вважає, що "донецькі розуміють виключно мову сили".

"У результаті наша влада показала свою повну імпотенцію. І цей іспит дорого обійдеться Україні.  На кону не один Донбас, а ще й південь, і схід. Поки Путіну все дістається дарма. Але сама жерсть почнеться в Дніпропетровську, Одесі та Запоріжжі. Там загарбники зустрінуть жорсткий опір народу. Однак Путіна і це не зупине. До 25 травня градус напруги буде зростати. А інтереси Ахметова і Путіна дедалі більше лягають в єдине русло. Якщо до цього Ахметов розглядав варіанти, прикидав - на чию сторону схилиться шалька терезів в протистоянні, таку сторону він і прийме. Те зараз, коли проросійські сили вже практично відрубали собі Донбас, Ахметов рішуче переходить на сторону того, хто має силу", - наголосив Фурманюк.

Журналіст каже, що "Путін бере все, що погано лежить, не отримуючи ніякої істотної відсічі".

"Зараз бере, потім розглядатиме - що робити із захопленими територіями далі. Найгірший варіант - кримський сценарій, і юридичні підстави вони зуміють підверстати. А у кращому разі нас чекає повзуча федералізація, при якій уся Україна роздрібниться на малі князівства. Тепер услід за зеленими чоловічками в Україну повернеться уся ця камарилья - Захарченко, Пшонка, Янукович. І завадити їм поки що нікому.  Треба замінити керівників силових відомств на рішучіших і патріотичніших. Які не так залежні від "еліт". Провести відповідні призначення по усій силовій вертикалі. І жорстко карати за саботаж. Незважаючи на прізвища та "висоту польоту", - сказав він.

"Досить міркувати про безкровні варіанти і загравати з бандою. Коли в Грузії бомбили Цхенвал - теж було важко. Але після того, як Путін сунув свій ніс в маленьку Грузію, йому дали таку відсіч, що він ледве поніс ноги. Якщо ворог йде на твою територію, треба давати відсіч - нічого іншого не придумаєш", - додав Фурманюк.

Зараз ви читаєте новину «"У Донецьку начальники СБУ і міліції не пукнуть без санкції Ахметова" - журналіст». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12898
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода