Революція 2014 року в Україні відрізняється від протестів 2020-го у Білорусі тим, що українці вийшли на Майдан за західний вектор розвитку країни. У Білорусі такого вибору поки не видно.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
"Як учасник обох революцій – помаранчевої і Революції гідності – вважаю, що більше паралелей (з протестами у Білорусі. - Gazeta. ua) із першою. 2014-го була втома від Януковича – як певної системи управління. Українцям знадобилися три роки, щоб урвався терпець.
Але наша Революція була про вибір, куди рухатиметься країна. Розвиватиметься як частина Європи чи "русского мира". У Білорусі я не бачу такого вибору. Немає суспільного запиту на рух у Європу. Білорусь хоче залишатися у стані рівноваги, можливо, з ухилом у російський бік. І це ключова відмінність. Там зараз не вирішується, куди рухатиметься країна. Стоїть лише питання, як вона буде організована та керуватиметься зсередини", - пояснив Кулеба.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'явилося вражаюче відео з Маршу захисників
"2014-го ми розірвали пуповину з "русским миром". Найбільше це проявляється в тому, що люди, які були лояльно налаштовані до Росії, перетворилися на затятих патріотів України. Ця зміна не могла відбутися без війни", - каже міністр.
Інтерв'ю з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою читайте у журналі "Країна" у четвер, 3 вересня.
9 серпня у Білорусі відбулися вибори. За даними тамтешньої ЦВК, 80,1% отримав Олександр Лукашенко, а його суперниця Тетяна Тихановська - 10,1%. Це викликало хвилю масових протестів, які тривають четвертий тиждень. Влада застосовує щодо білоруських громадян насильство.
При цьому Лукашенко залишається особою, яка виконує обов'язки президента Білорусі.
Коментарі
1