У 2012 році українці показали, що громадянське суспільство в Україні є досить сильним.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав громадський діяч Володимир Чемерис.
Він наголосив, що у 2012 році, порівняно із 2011, серйозних змін як позитивних, так і негативних в країні не відбулося.
"Порівняно з 2011 роком у нас не відбулося якихось серйозних змін ні в законодавстві, ні в стані прав людини в Україні. Водночас не відбулося прогресу, а з іншого боку не відбулося і погіршення, - підкреслив Чемерис. - Однак, наприкінці 2012 року ми отримали цікавий "сюрприз" - це проходження до парламенту відвертих фашистів і я думаю, що в 2013 році нам треба очікувати дуже цікавих законодавчих ініціатив, які спрямовані на порушення прав людини, які можуть підтримати як правляча партія, так і опозиція".
Водночас, на думку активіста, українці у минулому році проявляли досить серйозну активність, яка у майбутньому може перерости у більше протестні прояви.
"Громадськість все таки показала, що громадянське суспільство в Україні є досить сильним. В принципі, відбулося декілька досить успішних громадянських кампаній. Це, у першу чергу, те, що громадські організації не допустили ухвалення законопроекту №2450, який би обмежував свободу мирних зібрань", - наголосив він.
Чемерис додав: "Крім того, все ж таки громадські організації не допустили ухвалення Трудового кодексу, який по суті перетворював би українських робітників у феодально залежних людей".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У суспільстві зростає радикалізм, навіть екстремізм — Карасьов
"Тобто, все таки якийсь простір свободи громадські організації зберігають і треба сказати, що те, що не було ухвалено цих законопроектів - - це відбулося завдяки громадськості, а не завдяки уряду чи президенту", - підкреслив він.
Коментарі
5