Колишній перший заступник голови Офісу Президента, а нині радник Андрія Єрмака Сергій Трофімов не зміг виконати зобов'язання, взятого перед мером Києва Віталієм Кличко про повернення в законодавство норми про пайові внески. Про це пише видання "Коментарі".
Журналісти відзначають, що Трофімов після звільнення з посади першого заступника голови ОП став "дивитися в бік" президентської кампанії Віталія Кличка. "На Трофімову, як відомо, зав'язаний цілий пул питань, пов'язаних, серед іншого, з реформуванням сфери архітектурно-будівельного контролю, зокрема ДАБІ. Нібито Трофімов спільно з Володимиром Родіним причетні до "гальмування" реформи, яка полягала в розформування ДАБІ та перетворенні її мінімум в чотири інших контролюючих органи", - наголошується в матеріалі.
Крім того, за даними видання, на Трофімова також орієнтується група з приблизно 10-15 народних депутатів як від фракції "Слуга народу", так і від інших фракцій. Очолює неформальне об'єднання заступник голови "СН" Артем Культенко - випускник духовної семінарії УПЦ, який під час недавнього візиту "слуг" на фронт зумів засвітитися в скандалі - замість окопів нібито поїхав в місцеву Лавру, де під час окупації бойовики тримали свої припаси. До групи Трофімова-Культенка також входять мажоритарниця Анна Пуртова, у якій колись знайшли бізнес в Росії, а також нардеп Андрій Холодов, дітей якого хрестила дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко. Холодова разом з Культенком ЗМІ вважають "кураторами" цілої мережі кіосків в столиці.
Пуртова може представляти в "СН" і групі Трофімова-Культенка інтереси забудовника і мільйонера Василя Хмельницького.
За даними видання, щоб заручитися можливістю плідної співпраці з командою Кличка на майбутніх виборах президента, Трофімов пообіцяв меру-боксеру - і в його особі - всім мерам великих міст, які також орієнтуються в політичному плані на головного важкоатлета серед градоначальників - що поверне до законодавства пайовий внесок. Як відомо, з 1 січня 2021 року забудовники не повинні будуть його оплачувати містам, а місцева влада позбудеться можливості впливати на забудовників, встановлюючи для "своїх" мінімальний, а для "чужинців" - максимальний рівень пайового внеску.
В Асоціації міст України, яку з 2016 року очолює Віталій Кличко, неодноразово заявляли про необхідність повернути пайовий внесок, оскільки містам не вистачає грошей на розвиток. Але за даними Офісу ефективного регулювання, 60% всіх пайових внесків в країні отримували бюджети 11 найбільших міст. Решта 40% "розмазуються" по 30 тисячах населених пунктів, в середньому по 900 доларів в рік на кожен.
Поправку, яка повинна була повернути пайовий внесок до законодавства, через бюджетний комітет, а потім і через сесійну залу повинна була провести Анна Пуртова. Однак якщо на бюджетному комітеті відповідні зміни в проект головного фінансового документа країни на 2021 рік були підтримані, то в залі поправки 445-448 були провалені. В оточенні Трофімова вважають, що ключову роль в питанні блокування цієї ініціативи зіграла Олена Шуляк, ще одна заступник голови фракції "СН". Шуляк нібито недвозначно натякала на можливість позбавлення мажоритарників субвенції на соцекономрозвитку їх регіонів.
"Як повідомляють джерела, після провального голосування почалися розбірки Кличка з Трофімовим, а також з Культенком, який нібито гарантував, що пайові внески у 2021 році залишать. Культенко не в перший раз потрапляє в таку ситуацію. Раніше ЗМІ писали, що він не виконав взятих на себе зобов'язань перед попереднім главою Офісу Президента Андрієм Богданом. За словами представників оточення Трофімова, екс-заступник голови ОП покладе саме на Культенко фінансову складову зобов'язань, взятих перед мером Кличком. За даними джерел, штрафні санкції за невиконання взятих на себе зобов'язань можуть становити від 15 до 25% від визначеної суми. Однак, все це навряд чи завадить Трофімову і Культенку далі формувати свою групу в парламенті", - йдеться в матеріалі.
Коментарі