Понеділок, 16 лютого 2009 18:07

То що українці думають про газові домовленості з Росією - опитування

То що українці думають про газові домовленості з Росією - опитування
52,2% населення України вважають, що від домовленості про перехід у розрахунках за газ на середньоєвропейські ціни виграла Росія.

Про це повідомив генеральний директор ТОВ "ФОМ-Україна" Олександр Бухалов у понеділок на прес-конференції, представляючи дані опитування суспільної думки, проведеного компанією з 1 по 11 лютого.

Було опитано 2 тис. респондентів у 160 населених пунктах, вибірка є репрезентативною по населенню України старше 18 років. Похибка вибірки складає 2,2%.

Відповідно до опитування, лише 4,9% опитаних вважають, що від цієї домовленості виграла Україна, 7,9% - Європейський Союз, 2,8% - інші країни, 32,3% вагалися відповісти.

29,7% опитаних вважають, що відповідальність за виникнення газового конфлікту на початку 2009 року між Україною і Росією несе український президент Віктор Ющенко, 20,0% - усі рівною мірою, 12,2% - прем"єр-міністр Росії Володимир Путін, 11,4% - прем"єр-міністр України Юлія Тимошенко, 5,7% - президент Росії Дмитро Медведєв, 4,0 % - керівництво Газпрому Росії, 3,1% - керівництво НАК "Нафтогаз України", 2,2% - керівництво RosUkrEnergo, 11,4% вагалися відповісти.

У цілому 37,3% опитаних вважають відповідальною за виникнення газового конфлікту Росію, 36,4% - Україну, 25,7% вагалися відповісти.

26,6% вважають причиною газового конфлікту загострення політичної боротьби в Україні, 13,7% - махінації, крадіжки газу Україною, по 12,3% - спроби політичного тиску на Україну з боку Росії і бажання Росії установити контроль над газотранспортною системою України і газовою сферою, 9,7% - економічну конкуренцію між двома країнами, 8,9% - бажання Росії дискредитувати Україну перед Європою як надійного транзитера газу, 14,9% вагалися відповісти.

Натомість, результати опитування Київського міжнародного інституту соціології свідчать, що більшість українців вважають газові домовленості з Росією прийнятним для України результатом.

Такої думки дотримуються 45,4% громадян і ще 5,7% респондентів вважають досягнуті домовленості успіхом України.

Водночас, 33,7% опитаних назвали газові домовленості з Росією програшем для України.

На думку 42,2% респондентів, однією з головних причин газової кризи є нездатність президента Віктора Ющенка домовитись з Росією, 28% - бажання Росії встановити контроль над українською газотранспортною системою.

Ще 24,3% респондентів вважають однією з причин газової кризи прозахідну політику України, яка викликала незадоволення Росії, 19,5% - бажання Росії продемонструвати Європі, що Україна є ненадійним партнером.

Водночас 18,1% респондентів називають причиною нездатність прем"єр-міністра Юлії Тимошенко домовитись з Росією, 15,5% - бажання Ющенка та деяких політиків з Партії регіонів повернути у схему газових відносин посередника – компанію "РосУкрЕнерго".

Згідно з результатами опитування, 40,3% громадян вважають, що найбільшу відповідальність за зрив переговорів щодо поставок газу в Україну наприкінці минулого року несе президент.

Ще 11% респондентів покладають відповідальність на групу народних депутатів від Партії регіонів, яких пов"язують з "РосУкрЕнерго" – Дмитра Фірташа, Юрія Бойка, Сергія Льовочкіна.

Серед опитаних 9,7% громадян покладають провину за зрив переговорів на прем"єр-міністра, 1,7% - на керівника "Нафтогазу" Олега Дубину. На думку 23,6%, респондентів усі названі особи винні рівною мірою.

Київський міжнародний інститут соціології проводив всеукраїнське опитування громадської думки з 29 січня по 5 лютого 2009 року. Було опитано 1642 респонденти по всій території України за репрезентативною вибіркою для населення України віком від 18 років.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна, УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «То що українці думають про газові домовленості з Росією - опитування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 9942
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода