"Дуже багато запитань, на які немає відповіді, щодо інциденту навколо міністра внутрішніх справ. Перш за все, інформація, яка публічно лунала, що син міністра знаходився в нетверезому стані, і щось не так робив. Я можу стверджувати, що син міністра – онкологічно хвора дитина, якому зроблена операція. Ця дитина приймає спеціальні ліки, які несумісні з вживанням хоч граму алкоголю", - зазначила прем"єр.
"І вже ця неправда ставить під сумнів всю цю інформацію", - додала вона.
Водночас Тимошенко зазначила, що "не можна було запізнюватися на літак, силою в нього прориватися".
"Я не хочу захищати поведінку міністра, але вважаю, що кожен батько мав захистити свою дитину, особливо таку хвору. І те, що з цього на рівному місці зробили шоу, це просто аморально", - заявила прем"єр.
Вона нагадала, що Луценко подав заяву до Верховної Ради, "враховуючи цю політичну шуміху, яку підняла і примножила Партія регіонів".
"Вони просто забули справу Гонгадзе, забули, як їх лідерів виносили мертвецьки п"яними з усіх тусовок і офіційних заходів", - зауважила прем"єр.
"Якщо Партія регіонів хоче голосувати за відставку міністра, бо їм треба позбутися міністра – їм же треба хаос перед виборами, а не порядок – то хай ставлять на голосування питання і голосують, якщо в них вистачає голосів", - заявила Тимошенко.
"Сьогодні немає перешкод, щоб слухати питання відставки. Просто немає бажання це робити. А є бажання робити саботаж роботи (Ради) в ігорному бізнесі і викликах світової кризи", - заявила прем"єр.
Вона підтвердила, що також має заяву міністра, але для вирішення питання достатньо заяви, яка є у Верховній Раді.
Водночас прокуратура Франкфурта-на-Майні заявила про те, що негайно передасть українській стороні інформацію щодо обставин інциденту за участі голови МВС Юрія Луценка.
Документи будуть надано генконсулу України у Франкфурті, повідомляє Німецька хвиля.
У прокуратурі Франкфурта зазначають, що офіційна процедура правової допомоги передбачає передачу інформації через цілу низку інстанцій, що може тривати декілька тижнів.
"Аби якнайшвидше надати українській стороні інформацію у цьому випадку, ми негайно передамо документи генеральному консулу України у Франкфурті, який перебуває з нами у постійному контакті", - сказала речниця прокуратури Доріс Мьоллер-Шой.
Прокуратурі переданий протокол затримання, свідчення свідків та дані про завдані правоохоронцям тілесні ушкодження. Щодо складу злочину у діях українського міністра та його сина, у німецької поліції сумнівів немає.
"Йдеться не лише про спротив органам правопорядку, але й про небезпечні тілесні ушкодження і образу гідності", - заявив речник поліції Франкфурта-на-Майні Юрґен Лінкер. Однак чи передавати справу до суду, вирішуватиме прокуратура. При цьому вирішальну роль зіграє дипломатичний паспорт Луценка.
"Аеропорт Франкфурта-на-Майні обслуговує 52 мільйони пасажирів на рік. Я працюю у поліції багато років і за всю мою службу такої агресивної поведінки пасажирів я не зустрічав", - зауважив Лінкер.
Коментуючи твердження Юрія Луценка про "захист сина", якого поліцейські нібито раптом схопили за шию, речник сказав: "Поліцейські просто так за шию нікого не хапають".
За матеріалами: Українська правда, Німецька хвиля
Коментарі
18