Прем"єр Юлія Тимошенко відзначає тенденцію до зменшення кількості захворюваності українців на грип і ГРВІ.
Про це вона сказала на зустрічі з представниками Всесвітньої організації охорони здоров"я в понеділок у Києві.
"Зараз вже є певні позитивні ознаки зниження захворюваності на грип і ГРВІ. Якщо 4 листопада кількість хворих становила 127254 людини, то 8 листопада - 32468. Тобто, простежується певна позитивна динаміка", - заявила прем"єр.
Вона зазначила, що у 17 регіонах ще перевищено епідеміологічний поріг, але "у десяти (регіонах) ми його не досягли і вже простежується зниження захворюваності".
Тимошенко підкреслила, що в "найгіршому 2007 році" протягом 9 місяців на грип і ГРВІ перехворіло 6 млн 280 тис. осіб, у той час як в 2009-м за цей же період 5 млн 316 тис.
При цьому, за словами прем"єра, рівень смертності від ускладнень пневмонією за 9 місяців 2007 року склав 4720 осіб, а за аналогічний період 2009 року - 3822 людини.
"Така тенденція простежується і в останні три місяці 2009 року ... Якщо ми візьмемо період жовтень-листопад 2007 року - тоді померло 688 людей. В аналогічний період 2009 року - на 15% менше", - сказала прем"єр.
Крім того, Тимошенко просить Всесвітнью організацію охорони здоров"я допомогти забезпечити українців вакциною проти грипу А/H1N1.
"Я хотіла б просити вас, щоб ВООЗ допоміг Україні забезпечити своїх громадян протипандемічною вакциною", - сказала прем"єр.
Тимошенко також звернулася до представників ВООЗ з проханням допомогти організувати "правильну інформаційну кампанію щодо боротьби з епідемією грипу та ГРВІ в країні".
Крім того, вона вважає, що в Україні потрібно докорінно змінити систему вакцинації населення.
"Ми абсолютно усвідомлюємо, що в Україні на абсолютно іншому рівні повинна бути поставлена вакцинація. Має бути докорінно змінена і стратегія, і тактика вакцинації населення в Україні", - сказала Тимошенко.
Прем"єр підкреслила, що в питанні вакцинації населення в Україні склалася проблема, "народжена недовірою населення до імунізації".
"Справа в тому, що були одиничні випадки наслідків вакцинації (негативних наслідків), які потім роздувалися піар-кампаніями, і ця безвідповідальна політизована інформаційна кампанія призвела до того, що люди дуже мало вакцинуються проти сезонного грипу та інших інфекційних захворювань", - підкреслила Тимошенко.
Прем"єр зазначила, що в боротьбі з вірусом A/H1N1 альтернативи вакцинації немає.
Нагадаємо, що загальна кількість померлих через ускладнення захворювань на грип та гострі респіраторні захворювання станом на 8 листопада становить 155 осіб.
"Інтерфакс-Україна"
Коментарі
1