Ексклюзиви
понеділок, 27 квітня 2009 12:40

Тимошенко і НБУ рятуватимуть не всі банки

Тимошенко і НБУ рятуватимуть не всі банки
Фінансову допомогу держави зможуть одержати тільки сім банків, названих раніше Кабміном. Іншим банкам доведеться шукати інші джерела наповнення статутних фондів.

Про це повідомив перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов.

"Усього є 26 банків, що підходять під критерії МВФ і Світового банку. З них 7 будуть рекапіталізовані за рахунок держави, а 19 узяли на себе зобов"язання збільшити капітал за рахунок власних коштів", — сказав він.

На уточнююче питання, що буде з цими 19 банками, якщо вони зрештою не знайдуть кошти для збільшення капіталу, Шаповалов відповів: "Можливо, будуть об"єднуватися, можливо буде реорганізація і ліквідація — усе, що завгодно".

Раніше уряд і НБУ заявляли, що потреба в коштах семи рекапіталізовуваних банків складає 20 мільярдів гривень. За словами Шаповалова, ця цифра може змінитися.

"Мінфін хоче робити зараз експрес due diligence, може, вони зараз ще якусь цифру порахують. Поки такий розрахунок, а життя ще покаже — чи досить капіталу або ж потрібна буде ще підтримка", — говорить він.

Перший заступник глави НБУ уточнив також критерії, з яких відбиралися претенденти на рекапіталізацію.

"Якщо сума внесків банку складає більш 1% від внесків усієї банківської системи або якщо активи більше 2% всіх активів банківської системи. Тобто працює принцип "або", а не " і те й інше", — пояснив чиновник.

Серед банків, які могли розраховувати на допомогу держави, але не захотіли нею скористатися, є 5 установ, власниками яких є українські бізнесмени — Приватбанк, Перший український міжнародний банк (ПУМБ), Брокбізнесбанк, Кредитпромбанк і банк "Південний".

Згідно з Порядком рекапіталізації комерційних банків, Кабінет Міністрів братиме участь у капіталізації недержавних банків лише в разі введення в них тимчасової адміністрації. Документом передбачено, що держава може брати участь у капіталізації банку за умови, якщо їй передається, одноосібно чи разом з іншим інвестором, у разі укладення договору про спільну участь у капіталізації банку, не менш як 50% плюс одна акція.

16 квітня Мінфін назвав комерційні банки, які планується рекапіталізувати насамперед: банк "Надра", "Родовід Банк", "Фінанси та кредит", "Укрпромбанк", "Укргазбанк", "Імексбанк". Також, за деякими даними, держава планує рекапіталізувати банк "Київ"

За матеріалами: Дело, Gazeta.ua.

Зараз ви читаєте новину «Тимошенко і НБУ рятуватимуть не всі банки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути