Ексклюзиви
пʼятниця, 16 вересня 2011 11:09

Тимошенко: давайте не втрачати Свободу і берегти її, як справжню цінність

Тимошенко: давайте не втрачати Свободу і берегти її, як справжню цінність

Екс-премєр-міністр Юлія Тимошенко закликала берегти свободу слова, як велику цінність.

"Сьогодні вже видається, що Гія був номером один в тогочасній українській політичній журналістиці, символом епохи. Ні, символом він став пізніше. А тоді він був просто одним з тих, хто говорив правду. Його і вбили за правду, а не за те, що він був найвпливовішим, чи знав якісь страшні секрети", - передає слова Тимошенко прес-служба "Батьківщини".

Екс-прем'єр також розповіла, що країна в 2000 році ще слабо уявляла собі, що таке Інтернет, і "Українська правда" була далеко не основним інформаційним ресурсом країни "для переважної більшості людей, які отримували інформацію з телевізійних каналів, які так само, як і зараз, контролювалися владою".

"Колеги Георгія - здебільшого журналісти, а не політики – після його зникнення вийшли на вулицю та вимагали знайти людину. Всі підозрювали владу в тому, що це саме вона заподіяла щось лихе. А влада регулярно повідомляла, що хтось десь нібито бачив Гію, чи то у Грузії, чи то у Львові. Але загалом все йшло собі тихо й спокійно... Аж до "касетного скандалу"...", - згадує Тимошенко.

"Вся країна буквально вибухнула ім'ям Георгія. Всесильна влада вперше за десять років була в розпачі і не знала, що їй робити. Цивілізований світ відвернувся від українського президента. Журналісти вперше заявили про існування цензури. Об'єдналися демократичні опозиційні сили. Країна зробила крок до Помаранчевої революції. Шлях був незворотнім...", - наголосила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні Україна вшановує 11-ту річницю загибелі Гонгадзе

Екс-прем'єр переконана, що хоч Гонгадзе і загинув, але він "зміг підняти націю на боротьбу за самозбереження".

"Але справа не в цьому. Головне в тому, що суспільство не промовчало, не змирилося з цим жорстоким вбивством. Країна відгукнулася не на репресії, не на переслідування опозиції, не на численні випадки корупції та зловживань, а на вбивство Людини, яка насмілилася сказати Правду. Україна зробила рішучий крок до демократії коли втратила носія свободи слова", - переконана Тимошенко.

Відтоді вся демократична боротьба в країні - це фактично боротьба за свободу слова, вважає вона. За словами екс-прем'єра, перше досягнення Майдану - це не перемога Ющенка, а звільнення телеканалів від цензури.

"Сьогодні ми знову втрачаємо цю вистраждану свободу слова. Знову для того, щоб дізнатися правду, треба вимикати телевізор та йти на Інтернет-сторінку "Української правди"... Як одинадцять років тому. Саме тому мені шкода, що ми так швидко забули, якою дорогою ціною отримали свободу слова. Бо втрата реальної незалежності починається не з падіння ВВП і не з інфляції. Ця втрата починається з першого "темника", з першої замовчуваної новини, з першої маніпуляції, з першого виконаного наказу "Мовчати!", - зазначила Тимошенко.

"Я всіх прошу: давайте не втрачати Свободу; давайте берегти її, як велику, справжню цінність; давайте не підлаштовувати її під будь-які інтереси або цілі; бо ніяка "стабільність" та "розвиток" не варті жодного втраченого вільного слова. Я хочу, щоб в цей день правдивого 16 вересня кожен журналіст, перш ніж вийти в ефір, перш ніж сісти за комп'ютер, бодай на хвилину, згадав про Георгія, згадав про те, яке значення свобода слова має для всіх нас...", - звернулася вона до журналістів.

"Якщо ми зможемо зберегти свободу слова, якщо зможемо повернути бажання говорити тільки правду, всі інші проблеми, пов'язані з боротьбою проти диктатури, розв'яжуться досить швидко", - переконана Тимошенко

"Я вірю, що українська "свобода слова", яка вже одинадцять років пов'язана з ім'ям Гії - сміливим та чесним хлопцем з Грузії - ще повернеться в країну. І значно швидше, аніж хтось сподівається", - підсумувала Тимошенко.

Зараз ви читаєте новину «Тимошенко: давайте не втрачати Свободу і берегти її, як справжню цінність». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути