Ексклюзиви
Субота, 11 вересня 2010 17:00

Тігіпко повинен покаятися за створення "армії безробітних жінок" - Королевська

Тігіпко повинен покаятися за створення "армії безробітних жінок" - Королевська

Віце-прем"єр-міністра Сергія Тігіпка звинуватили в створенні "армії безробітних жінок", закликавши вибачитися перед всіма жінками України і покаятися.

Про це Голова Комітету ВР з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва, і депутат БЮТ Наталія Королевська заявила в ефірі одного з телеканалів.

За її даними, Україна знаходиться на передостанньому місці в світі за тривалістю життя жінок.

"У нас середня тривалість життя жінок 74 роки. Після нас тільки Папуа Нова Гвінея і Багами. А в решті країн жінки живуть довше. Тому я вважаю рішення збільшити пенсійний вік для жінок просто злочином", - наголосила вона і закликала Тігіпка вибачитися перед всіма жінками України і покаятися.

Звертаючись до Тігіпка, голова парламентського комітету зазначила, що він провалив переговори з МВФ.

"Ви зазнали фіаско в цих переговорах, тому тепер ідете на лінійні реформи - піднімаєте пенсійний вік для жінок. А ви створили 180 тисяч нових робочих місць наступного року? Це для тих жінок, які не зможуть піти на пенсію, тому що вони будуть змушені допрацьовувати, не маючи робочого місця. Ви наперед створюєте цілу армію безробітних жінок, не надавши їм робочого місця", - заявила Королевська.

Політик відзначила неспроможність заяв уряду про те, що збільшення пенсійного віку для жінок дасть змогу наповнити Пенсійний фонд.

"Збільшення пенсійного віку для жінок наступного року скоротить дефіцит пенсійного фонду лише на 3%. Це дасть максимум 2 млрд. грн. з 37 млрд, необхідних Пенсійному фонду. Це не результативна реформа. Це - емоційна реформа", - вважає Королевська.

Голова парламентського комітету вважає, що перед тим як проводити пенсійну реформу, необхідно підняти якість життя людей і дати можливість жінкам мати гідну роботу і гідну пенсію.

"Щоб наповнити пенсійний фонд, починати треба не з підняття пенсійного віку для жінок. Перше, що ми повинні зробити – це провести детінізацію економіки, збільшити надходження до бюджету і за рахунок цього зросте й Пенсійний фонд", - заявила Королевська.

За її словами, сьогодні понад 50% економіки знаходиться в тіні. А ті фіскальні методи, які контролюючі органи застосовують до підприємців, призводять до того, що бізнес іще більше йде в тінь.

Нагадаємо, Україна зобов"язалася перед Міжнародним валютним фондом поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років для отримання кредиту stand by на суму 15,15 млрд. доларів протягом 2,5 років.

Відповідно до цього зобов"язання, збільшення пенсійного віку для жінок здійснюватиметься на 6 місяців щороку, починаючи з 2010 року.

Українська влада також зобов"язалися до кінця вересня розробити і внести на розгляд парламенту законопроект, що передбачає і збільшення мінімального строку пенсійного страхування з 5 до 15 років.

Передбачається, що такі заходи сприятимуть зменшенню видатків Пенсійного фонду на 6,2 млрд. гривень і дефіциту - на 2 млрд. гривень 2011 року.

УНІАН

Зараз ви читаєте новину «Тігіпко повинен покаятися за створення "армії безробітних жінок" - Королевська». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

21

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6682
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути