У Брюсселі стурбовані ситуацією з корупцією в Україні та затягуванням створення антикорупційного суду.
Про це пише Deutsche Welle.
Єврокомісар Йоганнес Ган головним занепокоєнням назвав те, що в Україні досі нема жодного судового вироку щодо високопосадовців за підсумками розслідувань, які проводить НАБУ. Тому він закликав створити Вищий антикорупційний суд згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.
"Це одна з умов для подальшої фінансової підтримки з боку МВФ. Я у постійному та тісному контакті з МВФ та іншими фінансовими інституціями і можу вас запевнити, що терпіння, м'яко кажучи, вичерпується", - наголосив Ган.
Депутат Європарламенту від Німеччини Ребекка Гармс висловила роздратування тим, що ухвалення закону про антикорупційний суд у Раді фактично не просувається. Її критику на адресу України підтримав співголова парламентського комітету асоціації ЄС-Україна Даріуш Росаті.
"Ми вже чекаємо на створення антикорупційного суду рік і почули сьогодні, що це триватиме ще рік. Моє враження, що є нестача рішучості у питанні боротьби з корупцією", - зазначив Росаті.
Він констатував, що ЄС може жити поряд з корупційною Україною, але це, в першу чергу, в інтересах України - побороти корупцію. І тому він хотів би бачити щирість з боку української влади у цьому питанні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко наступає на антикорупціонерів - експерт
1 березня Верховна Рада підтримала президентський законопроект № 7440 про антикорупційний суд. За його ухвалення проголосували 282 депутати.
Низка міжнародних партнерів України виступили з жорсткими вимогами до Києва через президентський законопроект. Зокрема, Міжнародний валютний фонд заявив, що проект Порошенка про Антикорупційний суд суперечить зобов'язанням України. Згодом Світовий банк теж висунув свої вимоги, попередивши, що на кону $800 млн.
Євросоюз також офіційно виступив із критикою на адресу Банкової через те, що президент, мовляв, подав законопроект про Антикорупційний суд, який суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеційської комісії.
Коментарі