Ексклюзиви
Понеділок, 16 лютого 2009 15:15

Таємниці закритого РНБО: Базарний стиль і взаємообрази

Таємниці закритого РНБО: Базарний стиль і взаємообрази

Те, що сталося у вівторок за зачиненими дверми РНБО, учасники зібрання переповідають, червоніючи – хто від сарказму, хто від обурення, хто від сорому. Такого Рада національної безпеки і оборони ще не бачила. Відбулося з`ясування стосунків – однак розмова велася на рівні Житнього ринку, пише Українська правда.

Діалог, якого вимагала країна, звівся до взаємного приниження президента та прем"єра. Свій спіч Віктор Ющенко побудував на звинуваченнях, не бажаючи стати на місце голови уряду та зрозуміти становище, в якому вона опинилися. Свої пояснення Юлія Тимошенко звела до набору штампів, навіть не намагаючись професійно пояснити, чим вона керувалася, укладаючи газові угоди.

Якби ви не були жінкою, мені було би легше з вами говорити

Президент не хотів бачити її аргументів, прем"єр не готова була говорити правду... Тому конфлікт на РНБОУ був запрограмований.

Окрім фрази Президента про "вонючий газ", яка вже широко розійшлася українськими ЗМІ, пролунали й такі: "Підписана вами угода – це капітуляція. Ви – бездарі! Продули, хлопці! Ігор, на яких островах ти будеш жити в 2009 році?", - у спілкуванні з заступником голови Нафтогазу Діденком голова держави зірвався на "ти". Й це була не найвища точка розпалу пристрастей

"Юлія Володимирівна, я вам поки слова не даю. Ви ж леді, ви ж повинні нести стабільність, дотримуватися дисципліни, - спокійно почав Ющенко у відповідь на чергові звинувачення Тимошенко, але знову зірвався. – Ви граєте шоу, сходіть ще раз до преси! Якби ви не були жінкою, мені було би легше з вами говорити. У вас дар до злодійства, хай мене Бог простить!..."

Не заплатите своїм партнерам у Раді - вони до вас жопою повернуться

Прем"єр у боргу не залишилася: "Ви довели Україну до дефолту в 1997 році!" "Юлія Володимирівна, ви регулярно крали той газ, а тепер повчаєте, як позбутися корупціонерів?!" – спалахнув у свою чергу Ющенко, й поїхало...

– Ви на корупції побудували стосунки в парламенті! У вас все тримається на хабарах! – кидав Ющенко звинувачення в обличчя Тимошенко. – І якщо не заплатите своїм партнерам у Верховній Раді, якщо вони не куплять собі черговий "Лексус", то вони до вас, вибачте, жопою повернуться!

– Ідіть у суд, Віктор Андрійович! – відповіла Тимошенко. – Ваша прокуратура, ваше СБУ – якщо є порушення закону – відкривайте кримінальну справу!

– В який суд, Юлія Володимирівна? – здивувався Ющенко. – У ваш суд? У суд, який ви контролюєте? Сьогодні ви ідете по трупах заради своєї мети!..

У полум"я ненависті, яке спалахнуло на РНБОУ, додала бензину Інна Богословська, запрошена на засідання як голова слідчої комісії парламенту.

Богословська забула, що присутня як гостя – і не на телевізійному шоу, а на Раді національної безпеки і оборони.

Кого ви боїтеся? Цієї воровки?

– Пані, ви просто воровка і шахрайка! – заявила Богословська Тимошенко. – Ми маємо виступити зі спростуванням цієї пані, яка стверджує, що ми тут намагалися повернути "РосУкрЕнерго".

– Шахрайство є почерком пані Тимошенко, яка давно вже повинна була сидіти за гратами! - продовжила соло Богословська.

"Дискусія" двох жінок, яка зібрала би аншлаг на телебаченні, відбувалася у камерній обстановці людей, половина з яких носить погони і не звикла до такого стилю спілкування.

– Шановні, всі у парламенті знають, що пані Богословська представляє інтереси Фірташа, Бойка і Льовочкіна, - відповіла Тимошенко.

– Так, і Папа Римський теж представляє "РосУкрЕнерго", - сказав Ющенко замість того, щоб оголосити "брейк".

– Чоловіки, шановні, чому ви мовчите?! – звернулася Богословська до присутніх, які спочатку мляво прореагували на ідею виступити з колективним спростуванням Тимошенко.

– Зараз вся Європа читає слова цієї пані, що ми тут зібралися розірвати газові угоди! – продовжила Богословська. – Ви уявляєте наслідки?! Кого ви боїтеся? Цієї воровки? Ми втрачаємо країну! Може, після того, як вона побувала у СІЗО, їй там сподобалося! Але чому вона повинна перетворювати на СІЗО всю Україну?.

– Сьогодні людина, яка представляє уряд, не відстояла українські національні інтереси в газових переговорах, - поставив крапку Ющенко.

Тимошенко на це вже нічого не відповіла – на той момент вона підвелася і пішла з, напевно, найганебнішого засідання РНБОУ в його історії.

За матеріалом: Українська правда
Зараз ви читаєте новину «Таємниці закритого РНБО: Базарний стиль і взаємообрази ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 9598
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода