Судові виконавці отримуватимуть 5 відсотків від кожної суми, яку за рішенням суду стягнуть з боржника. Про це в інтерв'ю "Газеті по-українськи" заявив голова Мін'юсту Павло Петренко.
"У кінці минулого року зібрав склад виконавчої служби включно з районами. Чесно сказав: будемо вас ліквідовувати і створювати нову структуру. Тим хто зможе за конкурсом пройти у цю структуру, гарантую гарну зарплату. Наприклад, виконуючи рішення на 10 мільйонів гривень, виконавець одразу приносить державі 1 мільйон гривень виконавчого збору і матиме право на 5 відсотків з цієї суми. Встановили максимальну планку — 62 тисячі гривень з одного впровадження. Це правильно, бо інакше б виконавцю могли заплатити кілька тисяч доларів і він нічого не робитиме. Бо це стресова робота і не має мотивації за 2 тисячі зарплати лізти в усе це", - сказав міністр.
Зароблені кошти виконавці отримуватимуть раз у місяць.
"Гроші додаватимуться до основної зарплати. Однак цю суму виконавець отримає тільки у тому випадку, якщо за місяць досягне успіху по всім впровадженням. Не має бути такого, що працівник береться тільки за грошові справи, а решту ігнорує. Має все виконувати в строки. Тільки у такому разі отримає винагороду. Якщо ж ні — винагорода не видаватиметься до того часу, поки виконавець не буде успішним по усім своїм впровадженням", - додав Павло Петренко.
Детальніше про мотиваційну систему у виконавчій службі, а також про інші реформи органів юстиції, боротьбу з корупцією, перезавантаження судової системи та багато іншого - читайте в найближчих номерах "Газети по-українськи"
Коментарі