Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив діяьність партії "Справедливості та розвитку".
Про це повідомив у понеділок, 13 червня.
Справу розглянули за позовом Міністерства юстиції.
"Кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави", - повідомляють.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокуратура повідомила про депутата-колаборанта з партії Шахова
Це вже третя заборонена проросійська партія.
Під час засідання сторона обвинувачення наголошувала на тому, що партію слід заборонити через дії її співзасновника і попереднього очільника Миколи Ісаєва, який є в реєстрі держзрадників руху "Чесно".
Ісаєв автор петиції, у якій просить президента "негайно закрити іноземні військові бази і бактеріологічні лабораторії на території України. Ісаєнко партію не очолює з 2018 року, - повідомляє "Чесно".
Він безрезультатно балотувався у народні депутати від "Українського народного блоку Костенка і Плюща". Ісаєв закликав президента перейменувати Україну на Русь, провести відповідний референдум і внести зміни в Конституцію, зробити російську мову державною.
Зараз головою партії є Олексій Шевченко. Інформації про нього немає, пишуть активісти.
Коли партію очолював Ісаєнко вона називалася "Всеукраїнська чорнобильська народна партія "За добробут та соцзахист народу".
Партія "Справедливість та розвиток" не фігурувала у списку РНБО, але Міністерство юстиції все одно направило до суду позов щодо її ліквідації разом із документами по всіх партіях зі списку Радбезу. Третьою стороною у справі, як і у випадку з попередніми двома забороненими партіями, виступила Служба безпеки України.
13 червня суд заборонив партію "Соціалісти". Минулого тижня - "Опозиційний блок" Євгенія Мураєва й Вадима Новинського.
У травні президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону діяльності проросійських партій.
Коментарі