Вищий адмінсуд України відмовився відкривати справу за позовом до екс-президента Віктора Ющенка щодо його втручання в хід газових переговорів з Росією та видачі директив голові "Нафтогазу".
Про це повідомляє ZN.UA
Вищий адміністративний суд України без виклику сторін відмовив у відкритті справи за позовом до президента Віктору Ющенко (2005-2010) про його втручання у газові переговори в 2008 році і виданні незаконних директив уряду і НАК "Нафтогаз України".
Своєю постановою П/800/375/13 від 26 червня ВАСУ вирішив залишити цю справу без розгляду. Інформація про це була оприлюднена сьогодні в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Позивач - юрист Станіслав Батрін пояснив це тим, що суд, відмовляючи у відкритті справи, послався на те, що позивач пропустив шестимісячний строк звернення до суду, який суд обчислює з моменту, коли стало відомо про дії Ющенка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці заплатять 144,4 мільйона гривень за ремонт судів
На думку Батріна, відмова у відкритті справи проти Ющенка свідчить про "вибіркове правосуддя" - адже раніше адмінсуди, не беручи до уваги терміни, розглянули позов до Ющенка і визнали незаконним його указ про присвоєння Роману Шухевичу звання Герой України від 12 жовтня 2007 року.
Тоді це мотивувалося необхідністю прийняття правосудного рішення і дослідження всіх обставин у справі, забезпечення правосуддя.
Юрист зазначив: "У даному випадку, в аналогічній правовій ситуації, суд відмовився гарантувати правосуддя з однієї причини: є прямі докази втручання Ющенка в газові переговори, є письмові директиви Ющенка, і суд не зміг би це ігнорувати і мав би встановлювати факти протиправних дій екс-президента , допитувати тодішнього голову "Нафтогазу" Олега Дубину та Юлію Тимошенко".
"Сьогодні ми можемо робити висновки про вибіркове правосуддя в Україні. Доречним буде і інший висновок: Віктор Ющенко не є звичайним громадянином України", - резюмував Батрін.
Нагадаємо, що Батрін звернувся до суду з позовом до президента Віктора Ющенка, поставивши під сумнів законність дій президента про заборону Олегу Дубині як керівнику НАК "Нафтогаз України" підписувати газові контракти за ціною 235 доларів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Тимошенко вигідно, щоб 2015 року переміг Янукович"
У позові, також, розглядалися як протиправні дії Ющенка із запозичення на себе компетенції Кабінету міністрів і здійсненні управлінського впливу на "Нафтогаз" (перевищення владних повноважень, враховуючи ст. 19 Конституції) у процесі укладання в 2009 році контрактів на постачання і транзит газу, видання обов'язкових до виконанню директив підприємству "Нафтогаз". Прес-секретар Віктора Ющенка Ірина Ванникова назвала позов "безграмотним втіленням нав'язливих прагнень опозиції перекласти відповідальність за наслідки газових контрактів з Росією".
Раніше юрист Станіслав Батрін звернувся з позовом до Кабміну про визнання недійсними газових контрактів з Росією. У своєму позові юрист зазначає, що уряд України жодного разу не ініціював питання про перегляд угод на постачання газу в Столькгольмскому арбітражі. Суд відмовив у задоволенні позову.
Коментарі
46