Адміністрація Джорджа Буша підняла питання про виключення Росії і ще 12 країн з Генеральної системи преференцій (ГСП), що дозволяє їм здійснювати безмитні поставки деяких товарів на ринок США.
Інформаційна служба держдепартаменту Білого дому повідомила, що до 5 вересня збиратиме відгуки та пропозиції відносно того, чи слід Вашингтону "обмежити, призупинити або припинити" участь низки країн у ГСП у зв"язку з тим, що їх економічний стан помітно зміцнився і що в 2005 році об"єм експорту безмитних товарів з кожної з цих країн в США в рамках ГСП перевищив $100 млн.
Наразі під дані критерії підпадають 13 країн: Росія, Венесуела, Казахстан, Індія, Індонезія, Туреччина, Аргентина, Хорватія, Бразилія, Румунія, ПАР, Таїланд і Філіппіни.
В цілому програмою ГСП користуються 133 країни світу, що експортувала без мита в 2005 році в США 3 тисячі 400 найменувань різних товарів на загальну суму в $26,7 млрд.
Програму ГСП було створено в США в 1974 році для підтримки економіки країн, що розвивалися і слаборозвинених. Протягом останніх декількох років в США лунають вимоги вивести з програми ті держави, економіка яких вже достатньо зміцніла.
Раніше в світових ЗМІ з"являлися оцінки, згідно з якими після виведення Росії з програми Генеральної системи преференцій російська економіка втратить до $1 млрд, позбувшись торгових пільг для експорту в США.
За матеріалами РИА "Новости", УНІАН.
Коментарі