середа, 09 серпня 2006 09:57

США хочуть позбавити Росію права на безмитні поставки товарів

Адміністрація Джорджа Буша підняла питання про виключення Росії і ще 12 країн з Генеральної системи преференцій (ГСП), що дозволяє їм здійснювати безмитні поставки деяких товарів на ринок США.

Інформаційна служба держдепартаменту Білого дому повідомила, що до 5 вересня збиратиме відгуки та пропозиції відносно того, чи слід Вашингтону "обмежити, призупинити або припинити" участь низки країн у ГСП у зв"язку з тим, що їх економічний стан помітно зміцнився і що в 2005 році об"єм експорту безмитних товарів з кожної з цих країн в США в рамках ГСП перевищив $100 млн.

Наразі під дані критерії підпадають 13 країн: Росія, Венесуела, Казахстан, Індія, Індонезія, Туреччина, Аргентина, Хорватія, Бразилія, Румунія, ПАР, Таїланд і Філіппіни.

В цілому програмою ГСП користуються 133 країни світу, що експортувала без мита в 2005 році в США 3 тисячі 400 найменувань різних товарів на загальну суму в $26,7 млрд.

Програму ГСП було створено в США в 1974 році для підтримки економіки країн, що розвивалися і слаборозвинених. Протягом останніх декількох років в США лунають вимоги вивести з програми ті держави, економіка яких вже достатньо зміцніла.

Раніше в світових ЗМІ з"являлися оцінки, згідно з якими після виведення Росії з програми Генеральної системи преференцій російська економіка втратить до $1 млрд, позбувшись торгових пільг для експорту в США.


За матеріалами РИА "Новости", УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «США хочуть позбавити Росію права на безмитні поставки товарів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути