пʼятниця, 21 жовтня 2011 17:27

"Події в Україні 30-их років адекватніше описує визначення "злочин проти людства"

 

Слово "геноцид" не варто застосовувати до Голодомору. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив історик Георгій Касьянов.

"Термін "геноцид" виник під певну політичну кон'юнктуру. Наприкінці Другої світової війни Рафаель Лемкін увів в обіг слово "геноцид", бо думав тоді лише про знищених євреїв. Після юридичної адаптації терміну в Конвенції ООН 1948-го виникла ціла галузь – genocide studies. Кількість інтерпретацій у ній уже зашкалює", - зауважив він.

Касьянов вважає, що цей термін політизований.

"Події, що сталися в Україні в 1930-х, повніше й адекватніше описує визначення "злочин проти людства". Для істориків найпридатніший – ідеологічно нейтральний – голод", - наголосив він.

Крім того історик вважає, що українське селянство випадало з радянської соціальної моделі.

"Одноосібник, який хоче жити заможно й мати хату з краю – цей образ абсолютно не вписувався в рамки великої соціалістичної фабрики, великих господарств індустріального типу. Тому селянина спочатку загнали в колгосп, а хто не хотів – на Північ. Потім почали знищувати фізично. Зупинилися, коли зрозуміли, що далі нікому буде працювати", - підкреслив він.

Яке майбутнє чекає на нинішню інтелігенцію Георгій Касьянов розповідає у новому номері журналу "Країна" № 40 (93) за 21 жовтня 2011 року.

 

Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.

Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.

 

Зараз ви читаєте новину «"Події в Україні 30-их років адекватніше описує визначення "злочин проти людства"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути