Сьогодні, 28 лютого, Кабінет Міністрів суттєво розширив перелік товарів критичного імпорту.
Його поповнили, зокрема, м'ясо та їстівні субпродукти, молоко та молочні продукти, овочі, горіхи, кава, чай, зернові культури, пшеничне борошно, соки, жири та олії, цукор та кондитерські вироби. Також до спискувключили низку товарів військового призначення, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Створено Координаційний центр із забезпечення продовольчими товарами, ліками, питною водою та паливом, який буде працювати 24/7 для забезпечення постраждалих від війни міст та регіонів усім необхідним", - розповів Шмигаль.
Кабінет Міністрів на час дії воєнного стану спростив процедуру закупівлі товарів, робіт і послуг для потреб оборони України, забезпечення життєдіяльності населення та функціонування держави. Такі закупівлі будуть здійснюватися за рішенням керівника замовника або органу управління державним майном.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Допомагайте один одному і виручайте" - Зеленський запостив відео для українців
"Весь український народ постав на боротьбу. Поки наші війська мужньо захищають українську землю від навали окупантів, цивільні українці та українська держава почали працювати в режимі "все для фронту – все для перемоги", - сказав Шмигаль.
Приватний бізнес безкоштовно дає паливо, медикаменти, продукти, техніку для потреб армії. Хоробрість та мужність наших військових надихає кожного українця робити свій посильний вклад у перемогу. Люди готують їжу для бійців, плетуть маскувальні сітки та облаштовують блокпости.
"Українці! Тримаємо стрій. Продовжуємо працювати на перемогу", - закликав Шмигаль.
Україна платитиме військовослужбовцям по 100 тис. грн на місяць. Рішення сьогодні ухвалив Кабінет міністрів.
Таку суму отримуватимуть військові, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують проведення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.
Розмір додаткової винагороди збільшується до 100 тис. в розрахунку на місяць, пропорційно часу участі у таких діях і заходах.
Коментарі