Голосування у першому читанні за проєкт держбюджету свідчить про договорняки між "Слугою народу" з іншими фракціями і групами. Про це Gazeta.ua сказав політичний експерт Віктор Бобиренко.
"У "Слузі народу" не вистачає своїх для більшості. Зрозуміло, що були якісь переговори. І були "хотєлкі", які будуть обіцяні у бюджеті фракції "Батьківщина" і групам.
Те, що проєкт бюджету ухвалили у першому читанні - позитивний момент.
Але між першим і другим читанням багато що зміниться. "Хотєлок" включиться більше і більше. З огляду на те, що монобільшості вже немає, то "слуги" залежні і від "Батьківщини" і десь можливо від "За майбутнє". Будуть шантажовані. Мовляв, якщо не буде цього рядка у бюджеті, не будемо голосувати. А цей рядок у бюджеті - конкретно чиїсь інтереси. Або наприклад по Фонду держмайна дадуть щось приватизувати. Або підрядниками у "Великому будівництві" будуть ось ці.
Мало того, всередині "Слуги народу" буде багато шантажу. Тому що вона вже фрагментована. Кожен буде шукати свою "пєчєньку", свій рядок. Тому перемовини будуть важкими.
Бюджет з дефіцитом у 300 мільярдів. Видаткову частину треба записувати дуже обережно. Тим не менше знайдуться ті, які захочуть половити там рибку.
Голосування у першому читанні - ситуативне. Був обмін - голоси на "пєчєньку" у бюджеті. Це може бути першим кроком до коаліції. Юридично лишатиметься коаліція "слуг", але голосування будуть фрагментарні. "СН" вже на жодне голосування 226 не наберуть. Тому їм потрібне "За майбутнє". Ті ще можуть піднімати тему - давайте поміняємо Шмигаля на Палицю", - каже Віктор Бобиренко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада завернула проєкт Зеленського про судову реформу
5 листопада Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт держбюджету на 2021 рік. За це проголосували 275 нардепів.
Фракція "Слуга Народу" віддала 209 голосів, "Довіра" - 20, "Батьківщина" - 19, "За майбутнє" - 16 та ще 11 позафракційних.
Фракція "СН" нараховує 246 депутатів.
Коментарі
2