Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник їздив в гості до президента Петра Порошенка в будинок у Козині 26 квітня. Про це повідомляє програма "Схеми".
Разом із автівкою Ситника біля воріт Порошенка зафіксували машини, якими користується депутат Олександр Грановський.
"Схеми" зафільмували, як авто з номерними знаками, які використовує Олександр Грановський, і авто, яким користується Артем Ситник, стояли біля будинку Порошенка у Козині пізно ввечері 26 квітня - і одночасно виїхали звідти.
Директор НАБУ підтвердив, що справді був удома в президента.
"Точно дату не пам'ятаю, але декілька місяців тому двічі був. Зустріч була саме тет-а-тет, і вона стосувалася питання Антикорупційного суду. Говорилося про участь міжнародних експертів у компетенції цього суду. Я зайняв позицію, що немає ніяких компромісів - тобто повинно бути те, що пропонувалось експертним середовищем і нашими міжнародними партнерами".
За словами Ситника, ця зустріч не була таємною.
"Я ж не приховую нічого. Можна було б змінити номер автомобіля, і, в принципі, взагалі не було б питання, хто приїжджав на зустріч.
Грановського я, звичайно, знаю, він також колись приїжджав до НАБУ також з приводу Антикорупційного суду. Він же депутат, повинен голосувати".
На запитання, чи є прийнятною ситуація, коли директор незалежного антикорупційного органу вночі приїжджає додому до президента, Ситник відповів: "Було приємно, що думка НАБУ важлива для учасника процесу створення Антикорупційного суду, тому що в нас є комунікація з главою держави з приводу створення Антикорупційного суду".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада видалила з закону про Антикорсуд лазівку для корупціонерів
Депутат Олександр Грановський відмовився говорити із журналістами.
Також журналісти надіслали запит президентові із запитаннями щодо зустрічі із директором НАБУ.
Надалі "Схеми" впродовж 2 місяців моніторили домашніх візитерів президента, але з того часу кортеж президента або не їхав додому після роботи, або після заїзду Петра Порошенка до його резиденції журналістам не вдавалося побачити жодного з його відвідувачів.
Вчора, 12 липня Верховна Рада внесла зміни до закону про судоустрій у частині Вищого антикорупційного суду, які запускають його роботу. Вищому антикорупційному суду передадуть всі підслідни йому справи відразу після запуску.
7 червня Верховна Рада 315 голосами запустила процедуру створення Вищого антикорупційного суду. 13 червня закон опублікували в "Голосі України".
Коментарі
1