пʼятниця, 30 квітня 2010 13:09

Симоненко проти співпраці з МВФ

Симоненко проти співпраці з МВФ

Комуністична партія України буде категорично проти співпраці з Міжнародним валютним фондом, якщо його кредит для України виділятиметься на колишніх, зокрема політичних, умовах.

Про це в інтерв`ю УНІАН повідомив лідер КПУ Петро Симоненко, коментуючи вчорашню заяву віце-прем`єр-міністра України Сергія Тігіпка про узгодження між Україною і МВФ основи нової програми співпраці щодо надання кредиту в 19 млрд. дол. на 2,5 роки.

Він зазначив, що комуністи ставитимуть перед коаліцією питання щодо доцільності співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

За словами Симоненка, він планує поставити перед коаліцією запитання, на яких умовах виділятимуться кредити для України, яка кредитна ставка, на скільки років. "Це все вимагає спеціального опрацювання - ось про що я вестиму розмову в рамках коаліції", - сказав він.

Лідер КПУ підкреслив, що якщо це загрожуватиме інтересам і безпеці країни, якщо це завдаватиме удару по життєвому рівню громадян України, то комуністи будуть категорично проти такої співпраці з МВФ.

На переконання Симоненка, головним інвестором країни має бути народ України. "Для того, щоб він (народ) був головним інвестором, ми повинні забезпечити йому робочі місця, ми повинні забезпечити належну заробітну плату", - зазначив лідер комуністів.

Він вважає, що якщо кредити беруться з-за кордону, то ці кредити мають бути направлені на розвиток економіки, зокрема нових технологій. "Гроші мають вкладатися в розвиток, а не проїдатися", - підкреслив Симоненко.

Також лідер комуністів додав, що кредити не повинні братися під такі умови, які висуває МВФ. "Чому ми, комуністи, виступаємо проти співпраці з МВФ на тих умовах, які вони пропонують? А вони висувають політичні, соціальні та інші вимоги", - відзначив він.

Нагадаємо, що 29 квітня, Україна і Міжнародний валютний фонд погоджували основну текстову частину угоди про співпрацю, згідно з якою нова програма передбачає виділення кредиту обсягом 19 млрд. дол на 2,5 роки.

Тігіпко при цьому підкреслював, що "попередню програму співпраці з Фондом сьогодні недоцільно продовжувати, оскільки вона була направлена на подолання кризи, а нам потрібно обговорювати середньострокову перспективу. Йдеться про програму економічного зростання. І на це потрібно направити всі свої зусилля".

Для успішної співпраці з МВФ, сказав Тігіпко, надзвичайно важливими є реальні кроки з реформування економіки.

"Потрібно говорити про новий податковий кодекс, який спростить оподаткування для бізнесу, слід говорити про зниження податків, дерегулювання, приватизацію об`єктів, якими держава керує неефективно. Серйозний блок реформ ми зараз намагаємося закласти. Якщо це вдасться, то це дійсно додасть оптимізму при розгляді питання щодо України Радою директорів МВФ", - заявив Тігіпко.

Зараз ви читаєте новину «Симоненко проти співпраці з МВФ ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути