З 2014 року підозру про державну зраду оголошували колишнім високопосадовцям, блогерам і нардепам.
Інфографіку опублікувало "Слово і діло"
Позбавлений звання президента Віктор Янукович фігурує у двох кримінальних провадженнях щодо держзради.
Першу підозру він отримав у січні 2014 року за звернення до РФ із проханням ввести війська для "відновлення законності" під час Революції гідності. У цій справі вже є заочний вирок – 13 років ув'язнення.
Ще одну підозру Янукович, а також колишні міністри оборони Дмитро Саламатін і Павло Лебедєв отримали на початку цього року. Правоохоронці підозрюють їх у навмисному зниженні обороноздатності України.
Нардепу від ОПЗЖ Віктору Медведчуку кілька разів оголошували про підозру. У лютому 2019-го це сталося через епізод, коли Медведчук на з'їзді партії заявив про необхідність створити "автономний регіон Донбас" і закріпити цей статус у Конституції.
У травні цього року Медведчуку і нардепу від ОПЗЖ – Тарасу Козаку – повідомили про підозру у держзраді і підготовку до розграбування національних цінностей у Криму. За версією слідства, обоє у 2015 році вступили в попередню змову з чиновником уряду РФ для видобування корисних копалин на шельфі Чорного моря.
В жовтні Медведчуку повідомили про підозру у держзраді і сприяння терористичним організаціям "ДНР" і "ЛНР" у справі про постачання вугілля з окупованих територій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раді є депутати з російськими паспортами - член президентської фракції
Підозру у держзраді у лютому 2015 року отримав блогер Руслан Коцаба. Нині у його справі йдуть суди: Коцабу звинуватили у тому, що він поширював у ЗМІ замовні матеріали про відмову мешканців України від мобілізації.
У грудні 2017-го у держзраді звинуватили перекладача прем'єр-міністра Гройсмана Станіслава Єжова. За інформацією правоохоронців, він був завербований російськими спецслужбами і передавав їм матеріали про зустрічі прем'єра з високопосадовцями.
Єжов пішов на угоду зі слідством і отримав трохи більше трьох років ув'язнення.
Цьогоріч у лютому підозру в держзраді повідомили прокремлівському блогеру Анатолію Шарію. В СБУ заявили, починаючи з 2012 року, через соцмережі, ЗМІ і російські телеканали Шарій займався дискредитацією державної політики України, навмисно і цілеспрямовано поширював маніпулятивну, спотворену інформацію про урядові ініціативи і події на Донбасі.
17 грудня біля Верховної Ради слідчі ДБР спробували вручити п'ятому президенту, нардепу Петру Порошенку повістку про виклик. Він проігнорував і сів в авто.
Згодом у Facebook Порошенко повідомляв, що перебуває в Туреччині. 20 грудня нардепу оголосили підозру в держзраді у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. У штабі партії Порошенка "ЄС" справу назвали "фарсом".
21 грудня Порошенко записав відео, у якому заявив, що команда президента Володимира Зеленського перетнула "червоні лінії".
Коментарі