- Сьогодні вкрай потрібно знайти найбільш оптимальне поєднання можливостей кожної з наших країн, яке б дало істотний поштовх розвитку Європейської Енергетичної хартії, – наголосив Президент України, зазначивши, що українська стратегія розвитку енергетики ґрунтується на принципах досягнення "енергетичної ефективності і повноцінного використання транзитних можливостей". Йдеться також про заохочення підприємців, місцевої влади до розвитку проектів з енергозбереження, адже за розрахунками експертів, Україна може вдвічі скоротити свої енергетичні витрати.
Говорячи про найближчі перспективи, Ющенко відзначив надзвичайну важливість для України повноцінного приєднання до Європейської енергосистеми UCTE з послідовним збільшенням експорту електроенергії до європейських країн.
Головне завдання самміту - пошук незалежних від Росії шляхів постачання енергоносіїв. У зв"язку з цим на самміт запрошували представників Росії, Казахстану, Туркменістану, але вони проігнорували запрошення та не з"явилися у Кракові.
Раніше, 10 травня, президент Росії Володимир Путін відвідав Казахстан, а згодом Туркменістан, де вів переговори про транспортування нафти і газу через територію Російської Федерації. Внаслідок досягнутих домовленостей Росія, фактично, отримала монополію на транспортування енергоносіїв у країни Європи.
"Газета по-українськи"
Коментарі
1