Глава підкомітету з прав людини Палати представників конгресу США, республіканець Кріс Сміт, який представляє штат Нью-Джерсі, поскаржився на відмову в отриманні в'їзної візи в Росію. Американський політик був шокований рішенням російської влади.
Про це він заявив журналістам американського видання Foreign Policy.
Конгресмен підкреслив, що таке відбувається з ним уперше, і припустив, що відмова пояснюється "актом Магнітського", в розробці якого він брав участь. Однак офіційного пояснення з боку посольства конгресмен не отримав.
Сміт звернув увагу, що він "навіть у найгірші дні існування Радянського Союзу неодноразово їздив туди". Тепер же політичні реалії змінилися. Конгресмен повідомив, що зустрічався з послом Росії у США Сергієм Кисляковим, який заявив конгресмену, що рішення про відмову у візі приймалося у Москві, а не Вашингтоні.
Сміт зазначив, що вкрай розчарований рішенням і буде домагатися його перегляду. Він повідомив, що раніше йому неодноразово відмовляли у в'їзді в Китай, Білорусь і на Кубу, однак Росія фігурує у цьому списку вперше.
Політик також пролив світло на цілі і завдання свого візиту до Москви. За словами представника штату Нью-Джерсі, він збирався обговорити в Росії питання, пов'язані з введенням російською владою заходів у відповідь на резонансний "акт Магнітського". У посольстві Росії в США поки ніяк не коментують зазначену інформацію.
Нагадаємо, у середині січня 2013 р. з'явилася інформація про те, що Росія розширила чорний список у справі про "законі Магнітського" до 60 осіб. До цих людей будуть застосовані санкції у зв'язку з прийняттям конгресом "закону Магнітського". Раніше в чорному списку значилися тільки 11 чиновників з держапарату США, всі вони - колишні співробітники адміністрації Президента Буша-молодшого, починаючи з рівня міністра.
Крім держслужбовців, список поповнили ініціатори "закону Магнітського"; батьки, винні у загибелі усиновлених російських дітей, а також судді, вироки яких, на думку депутатів, не сприяли викорінення такого явища, як знущання над російськими сиротами. При цьому депутати Держдуми заявляли про те, що не будуть оприлюднювати список.
Коментарі
9