Неділя, 23 листопада 2008 10:12

Росія не може документально довести, що Голодомору не було - експерт

Заступник голови Українського інституту національної пам"яті, професор Владислав Верстюк вважає, що в Росії немає фахівців, які б науково досліджували тему Голодомору, а тому там не можуть документально довести, що його не було.

Про це він заявив 22. листопада у програмі "Дійова особа" - спільному проекті Радіо Свобода і "Нашого радіо":

"Фактично в Росії існує єдина книжка Віктора Кондрашина "Трагедія російського села" і декілька кандидатських дисертацій про окремі регіони. А українськими архівістами було знайдено понад 200 тисяч документів, які висвітлюють голод. Нічого подібного Росія нам не може протиставити", - запевняє професор.

За його словами, в 1933 році Україна випереджала на 10% за темпами росту колективізації решту Радянського Союзу і була колективізована на 70% (на той час найбільший показник). "Тому можна спростувати версію про те, що голодомор був спробою Сталіна розправитись виключно з селянством, яке не хотіло йти в колгоспи", - зауважив Верстюк.

На думку українського вченого, проблема Голодомору на сьогодні - це "велика ідеологічна битва за те, чи буде формуватися нова українська ідентичність, яка буде прив"язана до суверенітету української держави, певних культурних та ментальних традицій; чи й далі буде відтворюватись "український совок", тобто українці будуть й далі "радянськими людьми".

"І до цього багато зусиль докладає Росія", - переконаний Верстюк.

"Голодомор – скерована політика на винищення українського народу і спосіб масового упокорення українців, який виявився дуже ефективним. Та й іншого способу в Сталіна не було", - підсумував професор, повідомляє УНІАН.


Зараз ви читаєте новину «Росія не може документально довести, що Голодомору не було - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 13731
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода