Політичні рейтинги відійшли на другий план у "мовному питанні".
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
За його словами, Росія використовує "мовне питання" як засіб тиску для приєднання України до інтеграційних процесів.
"Рейтинги - це вже не важливо, адже пішла гра не електоральна, а геополітична і навіть геокультурна. Кремль вхопився за мову і використовує як спосіб тиску на українську владу. Російська мова в Україні стала питанням долі Кремля, а не виборів в Україні", - підкреслив Карасьов.
Крім того, відповідаючи на питання, чому спікер Володимир Литвин не був присутнім на засіданні ради, коли приймався законопроект, Карасьов зауважив:
"Литвин не хотів брати участь у цьому, бо він людина досвідчена в політичних інтригах. Він просто зняв відповідальність із себе та зі своєї політичної сили за цей закон. Партія регіонів та комуністи можуть собі дозволити за нього голосувати, а Народна партія все ж таки має більшість прихильників серед україномовних виборців".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін запропонував скасувати огляд автомобілів під час їх держреєстрації
Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому як закон законопроект № 9073 "Про засади державної мовної політики".
Авторами документу є Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов.
Законопроектом збережений конституційний державний статус української мови. Пунктом 1 статті 6 проекту встановлено, що державною мовою України є українська мова. При цьому, на території Україні гарантується вільне використання регіональних мов, до яких, зокрема, віднесено російську.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україні треба дружити з Китаєм, щоб впливати на переговори з Росією - експерт
Дія цього положення поширюється на ті мови, які є рідними для не менш 10% громадян, що населяють певну територію за даними перепису.
За рішенням місцевої ради або за результатами збору підписів в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації такі заходи можуть застосовуватися до мови, регіональна мовна група якого становить менше 10 відсотків населення відповідної (ст.7).
На думку опозиціонерів, мовний законопроект призведе до занепаду використання української мови.
Коментарі
33