Прийнята на днях резолюція Сенату США по Україні не носить обов'язкового характеру і не зобов'язує Сенат вчиняти будь-які дії, зазначає виконавчий директор Американського інституту в Україні Ентоні Салвія.
"Нещодавно Сенат США прийняв резолюцію, на яку ЗМІ США не звернули особливої ??уваги ... Як відомо, Сенат Сполучених Штатів приймає багато резолюцій з різних питань. США ... у багатьох аспектах дійсно займають лідируючі позиції, так що цілком природно, що політики і сенатори висловлюються з різних питань, що стосуються різних частин світу. Випадок з цією резолюцією не є винятком: вона не носить обов'язкового характеру, не зобов'язує Сенат вчиняти будь-які дії, вона лише висловлює позицію тих людей, яким вдалося "проштовхнути" її в Сенаті", - сказав Салвія в інтерв'ю.
Він також зазначив, що в США як і раніше викликає занепокоєння ситуація навколо екс-прем'єра України Юлії Тимошенко.
"Звичайно, політиків не можна притягнути до відповідальності, питання лише в тому, щоб це відбувалося не вибірково, і закон при цьому застосовувався до всіх однаково, а судова система не була заполітизована. Одночасно це ще не означає, що особа не є винним", - сказав виконавчий директор Американського інституту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Резолюція Сенату США прийнята за сумнівною процедурою - МЗС
На його думку, необхідно враховувати всі складові і деталі, щоб не складалося враження, що "люди, які розробляють текст таких резолюцій, не приймають їх до уваги".
Як повідомлялося, 22 вересня захисник екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергій Власенко на своїй сторінці в Facebook написав, що Сенат США одноголосно підтримав резолюцію щодо України. У цьому документі є вимога до української влади негайно звільнити Ю.Тимошенко та інших політв'язнів. У резолюції також йдеться про заклик ввести санкції у вигляді заборони на видачу віз усім особам, причетним до укладення Ю.Тимошенко.
Коментарі
24