Ексклюзиви
Четвер, 01 грудня 2011 13:58

Спецтема: Тимошенко — за ґратами

Резолюція Європарламенту: "Тимошенко треба допустити до виборів"

Резолюція Європарламенту: "Тимошенко треба допустити до виборів"

Європейський парламент закликає українську владу забезпечити реалізацію прав екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко та інших опозиційних лідерів брати участь у політичному процесі, в тому числі і в майбутніх виборах.

Такий заклик міститься в резолюції Європейського парламенту (ЄП), прийнятій в четвер у Брюсселі на основі рекомендацій Ради ЄС, Європейської комісії та Європейської служби зовнішніх відносин, підтриманих раніше парламентським комітетом з питань закордонних справ. Доповідачем рекомендацій виступив депутат Річард Легутко (група європейських консерваторів і реформаторів, Польща), співдоповідачем з економічної частини документу (зоні глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі) - Павло Залевський (група європейських народників, Польща).

"Закликати президента і владу України привести політичну, правову і адміністративну ситуацію в країні відповідно до того, що було узгоджено в Порядку денному асоціації, а також сприяти належному управлінню та повазі верховенства права, як фундаментальних принципів у контексті відносин між ЄС і України, гарантувати, що Юлія Тимошенко та інші лідери опозиції мають право реалізувати своє право повноцінної участі в політичному процесі, як зараз, так і в майбутніх виборах в Україні", - йдеться в документі.

ЄП нагадує, що вирок, винесений Ю. Тимошенко, викликав серйозну стурбованість ЄС і "широко розглядається як або акт помсти, або як спроби засудити і ув'язнити опозиціонерів, щоб відгородити їх від участі в парламентських виборах наступного року, або в президентських, які пройдуть в 2015 році".

"Закон, вибірково застосований проти Тимошенко, датований радянським часом і передбачає кримінальне переслідування за політичні рішення, в той час як статті 364 і 365 цього закону, які в даний час знаходяться на розгляді Верховної Ради, не відповідають стандартам ЄС і ООН", - наголошується в резолюції.

ЄП також висловлює стурбованість щодо свободи ЗМІ, громадянського суспільства, проведення виборів і верховенства права в Україні, коли "нинішня політична ситуація в Україні, особливо в галузі цивільних свобод і верховенства закону, йде в розріз з духом Угоди про асоціацію, щодо якої ведуться переговори".

"ЄС рішуче виступає за стабільну і демократичну Україну, яка поважає принципи соціальної ринкової економіки, верховенство закону (в тому числі незалежну судову систему), права людини, захист меншин і яка гарантує основні права", - наголошується в резолюції.

Зараз ви читаєте новину «Резолюція Європарламенту: "Тимошенко треба допустити до виборів"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

35

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6895
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути