Народні депутати повинні мати тісний зв'язок із країною, тому скасовувати обов'язковість для кандидатів у ВР проживання на території країни протягом 5 років, не можна.
Таку думку під час круглого столу висловив народний депутат від Партії регіонів Дмитро Шпенов, коментуючи рекомендацію Венеціанської комісії щодо того, що ценз на обов'язкове проживання кандидатів у нардепи необхідно скасувати.
"Ценз осілості передбачений Конституцією України. Та спільний висновок (Венеціанської комісії — ред.) вказує на те, що 5 років (обовязкового проживання на території країни - ред.) - це надмірно. Однак це положення було включення до тексту Конституції під час її прийняття у 1996 році, під час встановлення незалежності України. Ця норма, спрямована на те , щоби особи, які претендують на посаду у ВР мали міцний зв'язок із державою", - пояснив він.
"Регіонал" зауважив: "Як народний депутат, який обирався і за пропорційною і за мажоритарної системою, можу сказати, що це (обов'язковість проживання) забезпечує набагато тісніший зв'язок. Для депутата-мажоритарщика проживання на території держави протягом останніх років та безпрецедентний зв'язок з округом є одним з найважливіших критеріїв".
Не згоден Шпенов і з рекомендацією Венеціанської комісії щодо скасування заборони іноземцям брати участь у передвиборчій агітації.
"На нашу думку, така участь може призвести до надмірного втручання у виборчі процеси України та формування позиції громадян. Але ми завжди були прихильниками участі іноземців, іноземних ЗМІ, спостерігачів у висвітленні процесу виборів, участь у спостереженні за ними та будь-які інші форми, які не впливають на позиції громадян безпосередньо", - запевнив нардеп.
Коментарі
31