Керівництво країни бореться з корупцією всіма можливими методами, проте люди також повинні робити реальні кроки, аби змінити ситуацію, а не ховатися від проблеми.
Про це в коментарі Gazeta.ua сказав "регіонал" Володимир Олійник.
"Протягом двадцяти років ми тільки й вели мову про боротьбу з корупцією, і лише за останні два роки щось для цього зробили. Для того, аби боротися із таким явищем необхідно вводити системні зміни. Безперечно отримати зразу результат неможливо. А що зробили? Ми вже з першого січня будемо змушувати всіх чиновників декларувати не лише доходи, а й видатки. До цього такого не було, але це один із антикорупційних законів", - пояснив політик.
Окрім того, на його думку "новий КПК буде цьому сприяти. Ми ведемо розмову про створення Державної служби розслідування, яка повинна займатися високо посадовими особами".
"Перш за все, проблема не може зникнути, тому що питання стоїть не про зникнення, а про зменшення рівня корупції. Вона є і в Європі, але рівень корупції зовсім інший, тому треба ставити задачі", - додав "регіонал".
За його словами, керівництво країни наразі посилило фінансування правоохоронних органів.
"Якщо вникнути глибше в ті корупційні складові, то перш за все це людський фактор. Якщо ми виходимо на ринок праці з поганими коштами, то ми і такий товар можемо купити на ринку праці. Сьогодні професія працівників міліції, прокуратури та інших не така престижна, як була до цього. Держава повинна за прозорими правилами перезагрузити правоохоронну систему", - підкреслив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні гірша ситуація з корупцією, аніж в Нігерії - Transparency International
Відповідаючи на питання, як і що робити українцям, які отримали таку невтішну констатацію фактів, що будь-який результат, менший за 30 балів, з точки зору Transparency International вважається "ганьбою для нації", він зауважив: "Не посипати голову попелом, а робити реальні кроки, аби змінити ситуацію".
"Корупція — це як автомобіль, вона має свій тормозний шлях. Якщо хтось двадцять років їхав, і нічого не робив, тому і отримуємо цей тормозний шлях. Сама корупція, якщо з нею нічого не робити, вона вибудовує горизонтальні, вертикальні зв'язки", - резюмував Олійник.
Нагадаємо, згідно з цьогорічним результатом індексу сприйняття корупції в дослідженні міжнародної недержавної організації з боротьби з корупцією Transparency International, Україна набрала лише 26 балів зі 100 можливих. Цей показник нижче за показники Нігерії та Кенії.
Коментарі
24