На зимовій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи завдяки наполегливій роботі членів української делегації були враховані аргументи парламентаріїв різних політичних сил, що створює передумови для мирного вирішення конфлікту в правовому, демократичному полі та гарантує стабільну політичну ситуацію в Україні. Про це, коментуючи підсумки термінових дебатів щодо ситуації в Україні, що відбулися 30 січня, сказав народний депутат, член парламентської фракції ПАРТІЇ РЕГІОНІВ, член Постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимир Вечерко.
"Члени Парламентської асамблеї Ради Європи звернули увагу як на провокації праворадикальних протестувальників, так і на надмірне застосування сили з боку спецпризначенців, що посилило протестні настрої та призвело до ескалації конфлікту", - зауважив народний депутат.
Він ініціював поправку, що була прийнята до пункту 6 Резолюції ПАРЄ по Україні, який забезпечує право та свободу на мітинги і зібрання, "але дії протестувальників не повинні суперечити загальновизнаним демократичним нормам".
У підсумку Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію по України, за якою збережено можливість санкцій щодо позбавлення делегації Києва права голосу на сесії в квітні у разі, якщо протестний рух на майдані буде розігнано силовими методами. Але такий варіант розвитку подій Володимир Вечерко категорично відкидає.
За його словами, яскравим прикладом вирішення конфлікту у державі мирним шляхом є діалог, започаткований владою. Завдяки переговорному процесу з представниками опозиції було зроблено вагомі кроки для зняття напруги у суспільстві. Верховна Рада скасувала низку законів, прийнятих 16 січня, на позачерговій сесії ухвалено закон про амністію.
Як наслідок - на зимовій сесії ПАРЄ завдяки наполегливій роботі членів української делегації були почуті та враховані аргументи парламентаріїв різних політичних сил. А це створює передумови для мирного вирішення конфлікту в правовому, демократичному полі та гарантує стабільну політичну ситуацію в Україні.
Коментарі