четвер, 07 лютого 2019 13:30

Рада застопорила передачу справи Майдану до суду

Рада застопорила передачу справи Майдану до суду
Голова ВР пообіцяв ще раз винести це питання на розгляд. Фото: Autonews.ua

Парламент не зміг включити до порядку денного законопроект щодо заочного засудження.

Зміни до Кримінального процесуального кодексу підтримали 203 народних депутати за необхідних 226.

Цей законопроект просив підтримати генеральний прокурор Юрій Луценко. Він пояснив, що запропоновані зміни до КПК дозволять передати до суду справи про розстріли на Майдані та про злочини колишньої влади.

"У вашому рішенні (законі про здійснення спеціального досудового розслідування. - Gazeta.ua) є абзац, що таке право на заочне засудження завершується зі створенням Державного бюро розслідувань. Воно було створене у листопаді минулого року. Відтак сьогодні повністю закінчені справи проти Януковича, Захарченка, Якименка та інших, хто давав злочинні накази розстрілювати наших побратимів на Майдані, будуть передані відразу після прийняття вами закону. Також до суду підуть справи Курченка та оточення Януковича, які не встигли передати до суду. Також готове до завершення заочне досудове слідство щодо 45 терористів, у тому числі Стрєлкова, який у Слов'янську організував катівню...

Прошу підтримати і гарантую, що найближчим часом справи щодо організаторів розстрілів на Майдані та терористів підуть до суду", - зазначив генпрокурор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Якщо ти в заручниках, кліпни" - мережі оцінили виступ Януковича

Після провального голосування спікер Андрій Парубій пообіцяв винести пропозицію на розгляд пізніше.

24 січня Оболонський райсуд Києва визнав Віктора Януковича винним у державній зраді та пособництві у веденні агресивної війни. Йому призначили покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.

Прокуратура просила 15 років ув'язнення. Однак подавати апеляцію щодо збільшення терміну не буде. Натомість для передачі до суду готують матеріали у справі про розстріли на Майдані.

Зараз ви читаєте новину «Рада застопорила передачу справи Майдану до суду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути