середа, 29 червня 2011 17:53

Рада засекретила депутатських помічників

Рада засекретила депутатських помічників

Апарат Верховної Ради відмовився називати імена й загальну кількість помічників-консультантів, які працюють із народними депутатами.

Про це пише газета "Дело".

Видання відправило запит в апарат Верховної Ради з проханням надати повний список помічників парламентарів. Натомість у парламенті відмовилися це робити.

У відповіді на запит, яку підписав керівник Апарата парламенту Валентин Зайчук, пояснюється:"Варто враховувати положення частини 2-ї статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти тільки на підставі й у рамках повноважень, які передбачені Конституцією й законами України, і частиною 2-ї статті 32 Конституції України, яка не допускається збір, зберігання, використання й поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і тільки в інтересах нацбезпеки, економічного добробуту й прав людини".

Видання допускає, що якщо опублікувати список консультантів, то деяким депутатам буде непросто пояснити, чому ті чи інші люди опинилися в числі їхніх помічників.

Так, у списку помічників-консультантів колишнього нардепа від Партії регіонів Миколи Джиги, за інформацією видання, свого часу працював 31 помічник, серед яких був і Микола Миколайович Джига - очевидно, син парламентаря.

У нинішнього міністра екології й природних ресурсів Миколи Злочевського, який до кінця минулої зими суміщав цю посаду з мандатом народного депутата, у помічниках ходив великий сірійський бізнесмен Мунзер Юссеф (віце-президент холдингу Hares Group). Це брат колишнього радника президента Віктора Ющенка Юссефа Хареса Абдулрахмана (президент холдингу Hares Group).

Мунзер Юссеф до березня 2011 року носив "корочку" помічника, що дозволяло йому, як і ще 28 помічникам депутата-сумісника, вільно проходити в будівлю Верховної Ради.

Така ж можливість до лютого-березня зберігалася в помічників інших депутатів-сумісників. У їхньому числі були 26 консультантів екс-бютівця Олега Бабаєва.

На утримання помічників нардепи щомісяця отримують із держбюджету по 18 тис. грн. (216 тис. грн. на рік) незалежно від кількості помічників. Таким чином, 450 депутатам щорічно виділяється близько 100 млн. грн. на оплату праці їхніх консультантів. Крім того, у держбюджеті передбачено 1,8 млн. грн. на відрядження помічників парламентарів у виборчі округи (по 4 тис. грн. на команду кожного депутата). Згідно до закону про статус нардепа, кожен обранець може мати не більше як 31 помічника.

Раніше Апарат Верховної Ради відмовився також надавати відомості про доходи й майно нардепів, які ті вказують у декларації й щорічно подають у парламент.

Зараз ви читаєте новину «Рада засекретила депутатських помічників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути