Ексклюзиви
Вівторок, 15 квітня 2014 14:49

Спецтема: Кримська криза: "тиха" війна та анексія

Рада встановила "правила життя" в окупованому Криму

Рада встановила "правила життя" в окупованому Криму
Крим визнали окупованою територією. Фото: day.kiev.ua

Верховна Рада прийняла закон "Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України".

"За" у другому читанні і в цілому проголосували 228 народних депутатів.

Закон визначає статус тимчасово окупованих територій, встановлює на них особливий правовий режим і визначає особливості діяльності органів державної влади, підприємств, установ і організацій.

Тимчасово окупованою територією визначаються території Автономної Республіки Крим і Севастополя, повітряний простір над ними, а також внутрішні води і територіальне море України, включаючи підводне простір, їх дно і надра.

Така територія оголошується зоною з обмеженим доступом в'їзду і виїзду. Громадяни України, іноземці та особи без громадянства зможуть в'їхати на тимчасово окуповану територію і виїхати звідти тільки за спеціальним дозволом і через пункти в'їзду-виїзду в порядку, встановленому Кабінетом міністрів.

Тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною території України. На неї поширюється українське законодавство. Але відповідальність за порушення прав людини на ній покладається на Російську Федерацію. Відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої цій території, а також відповідальність за охорону культурної спадщини на ній повністю покладається на РФ.

Фізичні та юридичні особи зберігають право власності на майно, якщо воно придбане у відповідності з законами України.

На тимчасово окупованій території забороняється ліцензування, отримання дозвільних документів, сертифікація та інша господарська діяльність, ввезення та/або вивезення товарів військового призначення, організація залізничних, автомобільних, морських, річкових, поромних, повітряних повідомлень.

Також заборонено користування державними ресурсами, у тому числі природними, фінансовими і кредитними, заборонено здійснення грошових переказів, а також фінансування або інше сприяння вищезазначеної діяльності. Госпдіяльність, що підлягає держрегулюванню, допускається у випадках, якщо вона відповідає державним інтересам України, мирному врегулюванню конфлікту, деокупації або гуманітарних цілей.

В остаточній редакції закону немає статті про колабораціну діяльність, яка була в першому читанні.

Закон визначає, що під час проведення виборів президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму голосування громадян на тимчасово окупованій території не організовується і не проводиться.

Зараз ви читаєте новину «Рада встановила "правила життя" в окупованому Криму». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12883
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода