Ексклюзиви
вівторок, 02 жовтня 2018 14:15

Рада встановила штрафи за булінг

Рада встановила штрафи за булінг
На вчителів і директорів за приховування булінга чекає відповідальність. Фото з відкритих джерел

Парламент у першому читанні ухвалив зміни до Кодексу про адмінправопорушення, згідно з якими за булінг або за приховування педагогами фактів цькування передбачений штраф від 20 до 200 неоподатковуваних мінімумів.

Рішення підтримали 235 народних депутатів.

Документ пропонує ввести до закону "Про освіту" термін "булінг". Його автори визначають як "моральне або фізичне насильство, агресію у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення".

Закон визначає механізми протидії булінгу. Освітній омбудсмен буде проводити перевірки щодо булінгу та своєчасного реагування працівників освітніх установ на такі випадки.

За моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі загрожуватиме штраф у сумі від 40 до 850 грн. Подібне стягнення очікує також на батьків кривдника, якщо він ще не може відповідати перед законом. За вчинення таких дій із особливою жорстокістю щодо неповнолітнього будуть стягувати штраф від 1700 до 3400 грн.

Будуть карати і вчителів. За приховування булінга будуть штрафувати від 850 до 1700 грн. Директори шкіл повинні будуть контролювати, як виконуються заходи з протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їхніх батьків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вирішити дитячі конфлікти

За даними МВС, із булінгом у 2017-го зіткнулися 67% дітей. У школах нараховувалося трохи більше 3,9 млн дітей, а значить 2,6 млн пережили або були свідками знущань. 40% із них нікому про це не говорили і не зверталися за допомогою, трохи менше половини соромляться говорити про це, а 22% вважають явище нормою.

Зараз ви читаєте новину «Рада встановила штрафи за булінг». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути