Верховна Рада ухвалила законопроект "Про приватизацію держмайна".
Документ в цілому підтримали 266 народних депутатів. "Проти" голосував лише "Опозиційний блок".
Голова ВР Андрій Парубій назвав закон антикорупційним, економічним і прогресивним.
На засіданні були присутні прем'єр-міністр Володимир Гройсман та керівник Фонду держмайна Віталій Трубаров.
"Планувалося, що ми його ухвалимо разом із бюджетом", - зазначив Трубаров.
За його словами, у переліку до приватизації близько 900 підприємств.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підприємства, які приватизують 2018 року
Закон "Про приватизацію держмайна" встановлює спрощену класифікацію об'єктів приватизації на об'єкти малої та великої приватизації; вимоги до покупців об'єктів приватизації та обмеження щодо їхньої участі у приватизації; відповідальність за недостовірність, неповноту представлених документів; розширено коло об'єктів, які можуть підлягати приватизації.
У зв'язку з цим змінюється підхід до продажу малих і великих підприємств. Новий закон чітко встановлює 11 місяців для об'єктів великої приватизації та 5 місяців для малої. Якщо вартість активів підприємства за останній рік перевищила 250 млн гривень, то це об'єкт великої приватизації, який буде продаватися з залученням радника, усе менше - це мала приватизація, яка проходитиме виключно на електронних платформах.
Документ також встановлює чіткий порядок приватизації; вимоги до формування і затвердження переліків об'єктів, що підлягають приватизації; порядок прийняття рішення про приватизацію.
Ініціювати приватизацію об'єктів зможуть державні органи приватизації, уповноважені органи управління, інші суб'єкти управління об'єктами державної власності або покупці.
Коментарі