середа, 08 вересня 2021 12:52

Рада легалізувала криптовалюту в Україні

Рада легалізувала криптовалюту в Україні
Криптовалюти отримають юридичний статус, а учасники ринку зможуть захищати права на віртуальні активи в суді. Фото: pixabay.com

Верховна Рада легалізувала віртуальні активи. Власники криптовалют зможуть легально обмінювати та декларувати їх, а міжнародні криптокомпанії - реєструвати блокчейн-бізнес в Україні.

Законопроєкт, який регулює галузь криптовалют, підтримали в другому читанні 276 нардепів. Він визначає поняття і правовий статус віртуального активу.

"Легалізація необхідна, щоб дати криптокомпаніям прозорі умови взаємин із державою, зручну роботу з регулятором і вигідне оподаткування. В Україні щоденний оборот віртуальних активів становить понад мільярд гривень. Але все це перебуває в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодної операції з віртуальними активами не сплачуються податки", - заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Після підписання закону президентом криптовалюти отримають юридичний статус, а учасники ринку зможуть захищати права на віртуальні активи в суді. Майбутнім регулятором ринку віртуальних активів стане Мінцифра. В окремих випадках повноваження будуть у Національного банку та Національної комісії з цінних паперів. Також планують створити новий регулятор - Національну службу з регулювання обігу віртуальних активів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські чиновники задекларували біткоїнів на 75 млрд грн. У кого найбільше

Національний банк підтримав ідею легалізації криптовалют в Україні. Країна отримає надходження до бюджету від податків, які будуть сплачувати криптокомпанії. Компанії зможуть надавати послуги для таких конвертацій, тож в Україні цілком легально можна буде розраховуватися криптовалютою. Збільшення кількості людей, які розраховуються криптовалютою, призведе до збільшення обсягу операцій, що знижуватиме вартість транзакцій.

Зараз ви читаєте новину «Рада легалізувала криптовалюту в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути