Ексклюзиви
Середа, 02 липня 2008 17:26

"Україна ніколи не відмовиться від своїх територій, а Росія не матиме тут "свого" президента"

Лідер Народного руху України і голова комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Борис Тарасюк вважає, що спекуляції деяких російських політиків навколо Чорноморського флоту РФ, Великого договору, Севастополя не мають жодних правових підстав, повідомляє прес-служба НРУ.

"Діяльність деяких російських політиків, які закликають до розірвання Великого договору між Україною та РФ від 1997 року, є безвідповідальною. Цей договір рівною мірою потрібен обом сторонам. У тексті договору містяться положення, які стали частинами законодавства і України, і Російської Федерації. Відмова від цих положень розв"язує руки не лише Росії, а й Україні. Серйозні політики в Україні і в РФ не допустять руйнації цього договору. Розпалювання російською елітою ворожого ставлення до України - шлях в нікуди", - наголосив колишній міністр закордонних справ.

На думку політика, "обидві сторони не скористаються своїм правом про вихід з Договору. Його буде автоматично продовжено і він надалі служитиме основою наших взаємин". "У російсько-українських стосунках нема нічого, що б вимагало осучаснення або кардинальної зміни. Договір 1997 року цілком відповідає розвитку двохсторонніх взаємин між Україною та РФ", - підкреслив Тарасюк.

"Я був першим головою української делегації на переговорах з Росією щодо Чорноморського флоту, - зазначив він. - Коли йшлося про терміни перебування ЧФ на території України, то ці терміни визначалися часом, необхідним РФ для побудови бази на своїй території. Один з російських адміралів сказав, що для цього за умов належного фінансування - а нині гроші в РФ є - потрібно від трьох до п"яти років. Отже, російська сторона замість визначення якихось нових термінів повинна займатися проектуванням і будівництвом своєї бази для того, щоб поступово до 2017 року її флот туди перебазовувався".

Голова НРУ переконаний, що "спекуляції навколо Чорноморського флоту, Великого договору, Севастополя не мають під собою жодної правової підстави". "Треба, щоб гору взяли політики відповідальні, а не безвідповідальні, які шукають в Росії дешевої популярності за рахунок більш дошкульних висловлювань по відношенню до України. До речі, такого ви не побачите в Україні", - констатував депутат.

Він також висловив упевненість, що "Україна ніколи не відмовиться від своєї території, і відстоюватиме її за будь-якого Президента, Верховної Ради і Кабінету міністрів".

"Історія нашої держави демонструє - "п"ята колона", незважаючи на її активні дії, не має вагомого впливу на прийняття стратегічних рішень. Сподівання Росії на "свого" на посаді Президента України марні. Такого не буде. А відтак треба не займатися нагнітанням напруги, а серйозно і прагматично підходити до вирішення цих питань", - додав Тарасюк.

Буквально вчора, 1 липня, мер Москви Юрій Лужков вкотре закликав припинити дію договору про дружбу і співпрацю між Росією та Україною, а не продовжити його чинність.

"Недопустимий той хід розвитку подій, що зараз відбувається в Україні, повністю не відповідає договору 1998 року про дружбу, співпрацю і партнерство", - сказав політик.

"Я переконаний, що нашій країні треба ухвалити рішення щодо завершення цього договору, а не його продовження", - сказав мер.

Подібні висловлювання російських офіційних осіб давно перестали бути рідкістю: таким чином Москва протестує проти позиції Києва щодо вступу до НАТО і майбутнього Чорноморського флоту РФ на українській території, повідомляє NEWSru.ua.

Зараз ви читаєте новину «"Україна ніколи не відмовиться від своїх територій, а Росія не матиме тут "свого" президента"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20508
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода