- Росія зараз надзвичайно слабка. Весь її бюджет такий самий, як бюджет Пентагона — одного з американських міністерств. Тримається він на газі й нафті, а ціни на них обвалилися. Росія вже проїла весь свій стабілізаційний фонд. Це тільки піар, що вона зараз сильна. Під свою владу повернути Україну вже не вийде.
Андрушків також проти євроінтеграції України і входження до Євросоюзу та НАТО .
- Але я би не хотів й того, щоб Україна йшла до Євросоюзу і НАТО. Краще б повернути статус ядерної держави у плані тактичних озброєнь — не стратегічних, щоб не лякати США. Ракети у нас є. Ми ж демонтували боєголовки, і все. Маємо ядерні електростанції, відповідні інститути, тож для нас це справа року. Ми б могли поцілити на відстань у 2 тисячі кілометрів — від Тегерана до Лондона. Тоді були б нейтральною державою, і нас би ніхто не чіпав".
Засновник "Свободи" вважає, що для України вступ до ЄС та НАТО - невигідний.
"Гірший варіант для нас — ми вступаємо до НАТО і не вступаємо до ЄС. Найгірший — вступаємо й туди, й туди. Україні це невигідно. Що засвідчила газова війна на початку року? Надзвичайну залежність від нас і Росії, і Європи. Україна — це велика труба, якою іде газ, нафта й усі перевезення. При вступі до ЄС уже брюссельські комісари вирішуватимуть замість нас, за якими тарифами маємо транзитувати газ, скільки й чого повинні виробляти. Буде чітке адміністрування".
Україна, на його думку, перебуває десь між Німеччиною та Італією, якщо брати до уваги рівень корупції.
"Євросоюз — це м"який варіант СРСР, тільки без КДБ і ГУЛАГу. Коли ми потрапляємо у германську частину Європи — Данію, Німеччину, Швецію, дві третини Швейцарії — там панує порядок, і нам здається, що й ми хотіли б так жити. Але, крім цього, у Європі є Португалія, Італія, Іспанія і ще багато держав, де все цілком інакше. І коли взяти наш рівень адміністрування та корупції, то ми є десь посередині між германським світом та італійським. Україні бракує лиш доріг і побільше приватної власності".
Повний текст інтерв"ю з Ярославом Андрушківим читайте у завтрашньому номері "Газети по-українськи".
Коментарі
3