Про це заявив директор інформаційно-політичного центру "Перспектива" Павло Рудяков.
Він вважає, що візит голови Верховної Ради до Брюсселя не має прямого відношення до проект співпраці УКРАЇНА-НАТО, який вступає або може вступити в нову стадію у зв"язку з можливим приєднанням України до ПДЧ в квітні цього року.
"У НАТО існують свої процедури, за якими він співрацює з країною, і відповідно існує перелік чиновників з цієї країни, які реально впливають на ситуацію, і думка яких існує вже не як думка політиків, а як точка зору державних діячів. Тому в даному випадку Яценюк нічого не може додати до тієї ситуації, оцінки, яка існує в Україні щодо НАТО після того, як було підписано листа на ім"я генсека президентом, прем"єр-міністром і головою ВР", - говорить експерт.
Також Рудяковв прокоментував наміри лідера Партії регіонів Віктора Януковича зустрітися генеральним секретарем Альянса Яапом де Хооп Схеффером, щоб переконати в тому, що більшість українців не підтримують вступ країни в НАТО.
За словами директора інформаційно-політичного центру "Перспектива", НАТО як організація яка давно вже декларує і в деякій мірі здійснює заходи не тільки в галузях оборонної, військової, галузі безпеки, але і в політичній, у тому числі і тій, яка називається гадузь просування демократії, певна увага приділяється контактам з лідерами опозиції.
"Хоча в даному випадку Януковича не можна у прямому розумінні розглядати як лідера української опозиції - парламентської або загальної, він зараз представляє могутню партію, але разом з тим у нього є своя репутація, достатньо стійка, яка навряд чи зміниться найближчим часом. Відома точка зору Януковича, який несподівано зробив небанальний хід, звернувшись з відкритим листом до генсека НАТО", - звертає увагу експерт.
В той же час, він вважає, що в даному випадку думка Януковича навряд чи має якесь значення для НАТО. Тому що це, перш за все, думка політика, хай і могутнього, одного з головних в Україні, але, проте, політика, який свою нішу зайняв і з неї виходити не збирається.
Рудяков вважає, "те, що Янукович може сказати для НАТО, думаю, для них новиною не буде. Реакція НАТО на те, що скаже Янукович, теж легко прогнозована і відома: це буде ввічливе вислуховання точки зору без яких-небудь коментарів і з нахилом на те, що НАТО не планує проти України нічого поганого".
Експерт припускає, що Янукович, як типовий український політик, який говорить в Києві, - одне, в Москві - інше, в Брюсселі - третє, якщо і зустрінеться в Брюсселі з генсеком НАТО, або найімовірніше з кимось з його високих чиновників, то робитиме наголос на тому, що українське суспільство нібито потребує повнішої інформації про НАТО, а не говоритиме про те, що Україна категорично була і є проти НАТО.
За матеріалами: АМИ Новости-Украина.
Коментарі