Кремль не заручився міжнародною підтримкою і не створив альтернативної структури безпеки, якої бажає російський диктатор Володимир Путін.
У Казанській декларації війна РФ проти України згадується лише один раз, повідомив у свіжому звіті Інститут вивчення війни (ISW). Аналітики вказали на провал із самітом БРІКС і особливий "сигнал" від Китаю.
"Ухвалення декларації на другий день саміту БРІКС у казані в Республіці Татарстан 23 жовтня продемонструвало, що Росія ще не заручилася міжнародною підтримкою і не створила альтернативну структуру безпеки, якої так бажає Кремль. Підтвердив це частково й лідер Китаю Сі Цзіньпін, повторивши позицію, яка закликає до деескалації війни проти України", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін на саміті БРІКС намагався переконати усіх, що його війська "стрімко просуваються" в Україні
Зокрема, він виступив проти участі третіх сторін у бойових діях на тлі повідомлень про підготовку РФ до відправлення військ КНДР у Курську область та на український фронт.
У декларації зазначається, що всі підписанти повинні діяти відповідно до принципів Статуту ООН - включаючи положення про повагу до територіальної цілісності - і що держави БРІКС вітають відповідні пропозиції посередництва, спрямовані на забезпечення мирного врегулювання війни шляхом діалогу та дипломатії.
Україна тим часом підкреслила, що "принципи Статуту ООН" є основним шляхом, за допомогою якого Україна може досягти миру, і наголосила на незаконності російської війни з точки зору міжнародного права.
Служба зовнішньої розвідки України аналогічно оцінила, що саміт БРІКС не призведе до схвалення міжнародним співтовариством альтернативної системи міжнародного врегулювання, якої прагне Росія, і заявила, що Індія, Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Бразилія та Південна Африка виступили проти перетворення БРІКС на антиамериканську коаліцію.
Росія під час саміту у Казані хотіла нав'язати країнам БРІКС своє бачення світового порядку. Спроби Москви зазнали фіаско, пише Міністерство закордонних справ України.
Коментарі