Для влади результати виборів склалися ніби позитивно. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив політтехнолог Тарас Березовець.
"Партія регіонів контролюватиме більшість у парламенті: приблизно 80 людей за списками і десь 150–160 мажоритарників. Але прохід радикальних сил є відповіддю на русофільські кроки", - наголосив він.
"Зокрема, на закон про мови, який надав російській нового статусу, та й на загравання з Росією в цілому. Стратегічно для влади вибори показали зростання "майданного синдрому": у Києві опозиція перемогла в мажоритарних округах. А коли влада програє в столиці, тим більше напередодні виборів київського міського голови, – це дуже поганий знак для неї", - підкреслив Березовець.
За словами політтехнолога, високий результат УДАРу свідчить про запит на нові обличчя.
"А скасування графи "проти всіх" зіграло на руку "Свободі", - зауважив він.
"Опозиція має зрозуміти: їй треба домовлятися й співпрацювати набагато швидше, ніж вони це роблять. У президенти поки йдуть три кандидати від опозиції, й ніякого компромісу не намічається. А його треба шукати й знайти", - підкреслив Березовець.
За словами політтехнолога, суспільство показало, що є здоровим і що технологічні проекти приречені на невдачу.
"Приклад – партія Наталії Королевської. Вони сподівалися повторити успіх Партії зелених 1998 року. Але виборці продемонстрували, що мають імунітет до таких політтехнологій", - зазначив він.
Думки інших експертів щодо того, які висновки із цієї виборчої кампанії мають зробити влада, опозиція та суспільство читайте у журналі "Країна" № 42 (145) за 1 листопада 2012 року.
Коментарі
31