Підстави для кримінального переслідування Луценка були в усіх епізодах, що йому інкримінували. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман.
"Це – не справа Тимошенко, повністю надумана. Інша річ, що судовий процес і досудове слідство не мали ознак справедливості. Суд не врахував стану здоров'я екс-міністра, не мав підстав для його арешту й утримання під вартою", - зауважив він.
Колишньому міністру внутрішніх справ Юрію Луценку в понеділок, 27 лютого, оголосили вирок – чотири роки в'язниці з конфіскацією майна. Визнали винним у перевищенні службових повноважень та заволодінні майном у особливо великих розмірах. З урахуванням часу арешту, Луценку доведеться відсидіти ще два роки й 10 місяців. Захист екс-міністра готує апеляцію.
"Процеси над Луценком і Тимошенко були набагато прозоріші, ніж для тисяч людей, які щороку стають жертвами нашої системи правосуддя. Ніхто не звернув уваги на масові та брутальні порушення прав людей, які чинив Луценко на посаді міністра: дії МВС щодо узбецьких біженців, біженця з Росії Михайла Гангана, кидання гранат міліціонерами в будинок кримського татарина, якому відірвало руку. Ці факти залишилися безкарними", - підкреслив Гройсман.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Томенко: в тому, що начебто "скоїв" Луценко, чинна влада "перещеголяла" всі попередні
Думки інших експертів щодо вироку Юрію Луценку читайте у новому номері журналу "Країна" № 8 (111) за 1 березня 2012 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі
6