За даними ЦВК Перу, в другому турі президентських виборів у країні переміг лідер Апрістськой партії Алан Гарсія.
57-річний перуанець вдруге став президентом через 21 рік.
Найбільшу кількість голосів він набрав в столиці Лімі, де у виборах взяли участь більше 5,6 млн чоловік з 16,4 мільйонів зареєстрованих виборців. Також Гарсія отримав значну перемогу на південному і північному узбережжі країни.
Націоналіст Ольянта Умала, як і в першому турі виборів, отримав широку підтримку жителів найбідніших районів Перу.
Гарсія є лідером однієї із старих політичних сил в країні - лівоцентристської Апрістськой партії. Вона була заснована в 1924 році.
У 1985-му 36-річний Гарсія став наймолодшим в історії Перу президентом. Багато політологів відзначали неабиякі здібності молодого глави держави і навіть називали його "латиноамериканським Кеннеді".
Однак тоді він не зміг реалізувати на практиці мрію перуанців зробити країну багатою і сильною. Політика Гарсії призвела колапсу в економіці країни та активізації озброєних антиурядових повстань.
Урядовці погрузли в корупції, а рівень життя різко впав. Гарсії насилу вдалося досидіти в президентському палаці до кінця терміну. Разом з тим, не дивлячись на важку економічну кризу та гіперінфляцію, він зберіг свободу преси і дав можливість провести демократичні вибори.
Зараз новообраний президент заявляє, що досвід перетворив його на обачну людину. В ході нинішньої передвиборної кампанії він зробив ставку на підтримку молодого покоління, яке не пам"ятає той важкий час. Лідер Апрістської партії стверджує, що має необхідні для управління країною якості - зрілість і досвід.
Як відзначають місцеві політологи, перед новим президентом стоїть непросте завдання - згуртувати перуанців, запропонувавши їм національну об"єднувальну ідею, коли країна практично виявилася розбитою на два табори.
Необхідно також враховувати, що Ольянта Умала з 120 місць в Національному парламенті має 45, тоді як представники Апрісткой партії тільки 36, повідомляють РИА "Новости".
Коментарі