Уряд хоче надати можливість фермерам створювати кооперативні елеватори. Бо сьогодні багато зерна зберігається на несертифікованих складах.
Про це під час брифінгу у Кабміні сказав голова Мінагрополітики Микола Присяжнюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Присяжнюк заспокоює, що урожай цього року буде не меншим за середній
"Уряд буде стимулювати будівництво таких елеваторів. В Україні вже працює 629 сертифікованих елеваторів загальною ємністю зберігання 28 мільйонів тон зерна. Завантаженість зернових складів на сьогодні близько 25%. Врожай пізніх зернових культур - кукурудзи та круп'яних (гречка, просо та інші), значною мірою буде залежати від подальших умов їх розвитку та збирання", - наголосив чиновник.
За словами Присяжнюка, цього року була скасована обов'язкова щорічна сертифікація елеваторів.
"Вони будуть сертифікуватися тільки при введенні в експлуатацію, чи переході до іншого хазяїна. За останній рік було введено низку сучасних високоефективних підприємств із загальною ємністю зберігання 647,5 тисяч тон зерна", - повідомив він.
За словами міністра, виробництво зерна є одним із пріоритетних напрямків розвитку агросектору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втрати аграріїв цього року можуть сягнути 40 мільярдів гривень - експерт
"Зростаючий попит на внутрішньому і зовнішньому ринках створюють передумови збільшення виробництва зерна у найближчі 5-7 років до 80 мільйонів тон. У таких умовах розвиток зернової інфраструктури, а саме: будівництво елеваторів, логістики, портових перевалок, дасть можливість забезпечити зберігання та постачання зерна як для внутрішньодержавних потреб, так і на експорт", - зазначив він.
Також Присяжнюк додав, що сьогодні експортний потік українського зерна переорієнтовується в бік моря.
"Збільшується обсяг послуг українських портів, щодо транзиту зерна", - підсумував міністр.
Коментарі