Ексклюзиви
Вівторок, 01 липня 2008 13:58

ПР пропонує зробити російську мову другою державною і залишити ЧФ Росії в Севастополі

Партія регіонів пропонує затвердити позаблоковий статус України і зробити російську мову другою державною.

Про це йдеться в проекті Конституції від Партії регіонів, повідомили депутати Олександр Лавринович і Олена Лукаш, представляючи проект у вівторок.

У проекті змін до Конституції також передбачена неможливість розташування на території України будь-яких військових баз інших держав.

На питання, чи буде заборонено на цій підставі розміщення військової бази російського Чорноморського флоту, Лукаш сказала, що базування ЧФ регулюється не декларацією про суверенітет, а міжнародними договорами, тому на розташуванні флоту це положення не позначиться.

Говорячи про статус російської мови, Лукаш зазначила:

"Не зважаючи на існуючу конституційну норму щодо заборони дискримінації громадян за мовною ознакою, ми вважаємо за необхідне надати російській мові статусу другої державної в Україні".

Крім цього у проекті змін до Конституції від ПР, пропонуються певні зміни у судовій системі, зокрема щодо обрання народом суддів і присяжних.

"Найвищим органом судової влади буде Верховний Суд, судова юрисдикція здійснюватиметься також апеляційними судами та судами загальної юрисдикції. Створення надзвичайних та особливих судів заборонено. Також всі судові акти мають бути оприлюднені у вільному доступі, і з цією метою повинен бути створений державний резерв судових актів", - сказала Лукаш.

За її словами, призначення на адміністративні посади здійснюватиметься на основі голосування в органах судового самоврядування.

Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «ПР пропонує зробити російську мову другою державною і залишити ЧФ Росії в Севастополі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20492
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода